HaberlerKripto Para Haberleri

‘Zührevi bir hastalık gibi’: Warren Buffett, Charlie Munger’ın kripto yasağı için yakın yardımcısı

Aynı zamanda Warren Buffett’in uzun süredir iş ortağı olan kıdemli yatırımcı Charlie Munger, kripto para birimlerinin “aşağılamanın altında” olduğunu ve yalnızca gasp, adam kaçırma ve vergi kaçakçılığında kullanıldığı için yasaklanması gerektiğini söyledi.

Başkanlığını yürüttüğü Los Angeles merkezli gazete şirketi Daily Journal Corp’un yıllık toplantısında konuşan 98 yaşındaki yatırım ikonu, dijital para birimini “cinsel yolla bulaşan bir hastalığa” benzeterek merhamet göstermedi.

Munger, 16 Şubat’ta yaptığı açıklamada, ” Keşke hemen yasaklansaydı ve Çinlileri yasakladıkları için takdir ediyorum ” dedi ve kriptoya hiç yatırım yapmadığını ve bundan kaçınmaktan gurur duyduğunu belirtti.

“Zührevi bir hastalık gibi bir şey. Bunu sadece aşağılama olarak görüyorum” dedi.

Buffett’s Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı olarak daha iyi bilinen milyarder, daha önce Bitcoin’i “fare zehri” olarak tanımlamıştı.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD ‘testi’ CBDC rekor işlem hızına ulaştı

Berkshire Hathaway’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Buffett, daha önce, piyasalardaki yatırımcılar için para kazanan hisse senetlerine kıyasla üretken olmayan bir varlık olarak kripto para birimiyle alay etmişti.

Bununla birlikte, dijital para birimine yönelik açık eleştirilerine rağmen, Berkshire Hathaway kripto para birimlerine maruz kalmaya ısınıyor gibi görünüyor.

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, 14 Şubat’ta dosyalanan bir menkul kıymet, Berkshire Hathaway’in ülkenin kripto yatırımcıları arasında popüler olan Brezilya’nın en büyük fintech bankası Nubank’ın 1 milyar dolarlık hissesini satın aldığını gösterdi.

Kripto cüzdan hizmeti Mercuryo’nun Kurucu Ortağı Greg Waisman, Cointelegraph’a verdiği demeçte, Nubank yatırımıyla Buffett’in geçmişe yönelik eleştirilerini geri almadan dijital para birimini desteklediği görülebilir.

Munger, ABD Merkez Bankası’nın kendi dijital para birimini piyasaya sürmesiyle iyi gibi görünse de deneyimli yatırımcı bu hareketi sorguladı.

“Zaten bir dijital para birimimiz var, buna banka hesabı deniyor. Bankaların hepsi Federal Rezerv sistemi ile entegre” dedi.

Bu arada, risk sermayesinin girişimlere akışı gibi diğer piyasa aşırılıkları konusunda uyardı ve bunun “çok fazla parayı çok hızlı atmak” gibi olduğunu söyledi.

Munger, yıllık toplantı sırasında ABD ile Çin arasındaki gerilimler de dahil olmak üzere bir dizi konuda konuştu ve bunu “büyük ölçüde aptal” olarak nitelendirdi.

Çin ve ABD’nin daha iyi geçinmesini diliyoruz” dedi.

Munger’s Daily Journal, kısa süre önce Çin’in e-ticaret şirketi Alibaba Group Holding Ltd.’deki hissesini ikiye katladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu