HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits’i satın aldı

Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits'i satın aldı

Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarını satın aldığını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Yargıç SEC aleyhine karar verdikten sonra XRP fiyatı patladı

Bored Apes Yat Kulübü yapımcısı Yuga Labs Cuma günü yaptığı açıklamada, yaratıcı Larva Labs’tan CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarının haklarını aldıklarını duyurdu.

Bored Apes ve CryptoPunks, piyasa değerine göre en değerli iki NFT koleksiyonudur ve mevcut fiyatlarla en az 3,6 milyar dolarlık bir toplam değere sahiptir. Yuga Labs’ın son birkaç aydır bağış toplama görüşmelerinde olduğu söylentileri var, ancak herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

CryptoPunks ve Meebits NFT’leri topluluğun üyelerine aittir, ancak karakterlerin fikri mülkiyet hakları uzun zamandır (ve tartışmalı bir şekilde) projelerin yaratıcılarına aittir. Bu duyuru ile Yuga Labs, NFT’lerin tüm ticari haklarını bireysel sahiplerine vereceklerinin sinyallerini verdi; özellikle telif hakkının tamamını devretmeyecekler, ancak Larva Labs’ın şimdiye kadar gittiğinden bir adım daha ileri ve sahiplerin uzun zamandır istediği bir şey.

“CryptoPunks’a ve projenin kurucuları Matt & John’un çalışmalarına uzun zamandır hayrandık. Yuga Labs Twitter hesabından bir tweet, NFT’leri ve daha geniş kripto dünyasını ileriye taşıdılar ve oluşturdukları markaları Yuga’da inşa ettiğimiz geleceğe taşımaktan onur duyuyoruz.”

CryptoPunks projesi, kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak talep edilen 10.000 NFT ile 2017 yılında başlatıldı; genellikle en eski NFT projelerinden biri ve en etkili olanlardan biri olarak görülüyor. 2020’nin sonlarında pikselli portrelerin fiyatları, en nadir olarak milyonlarca dolara satılan ve şu anda en ucuz olanın yaklaşık 200.000 dolara satılmasıyla yükselmeye başladı. 2021 yılının Mayıs ayında, Larva Labs kurucuları, lansmandan sonraki saatler içinde on milyonlarca doları birincil satışlardan elde eden Meebits adlı bir takip projesi yayınladı.

Larva Labs kurucuları bu noktada projeden neredeyse tamamen vazgeçtiler, Yuga Labs bir blog yazısında şirketten 423 CryptoPunks ve 1.711 Meebit satın aldıklarını ve kuruculara her birinden sadece birkaç tane bıraktıklarını detaylandırdı. anlaşmanın bir parçası olmayan üretken sanat projesi Autoglyphs.

Yuga Labs, Bored Apes projesi topluluğunu aktif olarak inşa etmek için daha agresif bir yol izleyerek bir ortaklık ortaya çıkardı.

“Ancak bu, Larva Labs’ın satın alınması değil… Bizim için sırada ne olduğuna gelince, hazır olana kadar bunun hakkında asla konuşmayız, ancak genel olarak en iyi yaptığımız şeye geri dönmek için heyecanlıyız, ki bu da garip şeyler üzerinde çalışmaktır. yeni şeyler”, Larva Labs kurucularından bir blog yazısı”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu