HaberlerMetaVerse HaberleriNFT HaberleriWeb 3.0

YouTube, Web 3.0, NFT’lerde ‘inanılmaz bir potansiyel’ görüyor

Perşembe günü YouTube, yıl için değiştirilemez tokenler (NFT’ler) alanındaki planlarını detaylandırdı. Bir blog yazısında, şirketin Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, şirketin sanatçıları izleyicileriyle “daha derin bir düzeyde” nasıl bir araya getirmek istediğini ve Web 3.0’ı ve öğelerini keşfetmeye istekli olduğunu belirtti.

Blockchain ve NFT’lerin potansiyelinden bahseden Mohan, “Örneğin, hayranların benzersiz videolara, fotoğraflara, sanat eserlerine ve hatta en sevdikleri içerik oluşturuculardan deneyimlere sahip olmaları için doğrulanabilir bir yol sağlamak, içerik oluşturucular ve izleyicileri için çekici bir olasılık olabilir” dedi.

Mohan blog yazısında, “Bu yeni teknolojilere sorumlu bir şekilde yaklaştığımızdan emin olmak için göz önünde bulundurulması gereken çok şey var, ancak inanılmaz bir potansiyel olduğunu da düşünüyoruz” dedi.

Mohan, organizasyonun bu yıl piyasaya sürmek istediği bir dizi ürün, ürün, araç ve daha fazlasını listeledi. Blog yazısında, bu sunumların ön saflarında blockchain ve NFT’ler olacağını söyledi. Medya platformu, yaratıcılarını ödüllendirmenin çeşitli yollarını arıyor ve 2021’de bunu kolaylaştırmak için çeşitli kanallar açtı.

Çok uzun zaman önce, YouTube CEO’su Susan Wojcicki de medya devi için 2022 planlarını özetlemişti.

Blog’a göre şirket, Web 3.0’a “bir ilham kaynağı” olarak bakıyor ve yaratıcılarını izleyiciyle daha iyi bir araya getirmek için yeteneklerinden yararlanmayı planlıyor. Duyurunun ardından YouTube, alternatif gelir akışları oluşturulabilmesi için NFT’leri iş stratejisine dahil etmek istiyor.

2021’de YouTube, 2 milyonluk bir içerik oluşturucu ordusuyla kayda değer bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket, blok zinciri ve NFT’lerin mevcut ekosisteme entegrasyonuyla, hayranların ve yaratıcıların benzersiz projeler üzerinde işbirliği yapabileceklerine ve daha önce keşfedilmemiş bir olasılık olan bir miktar gelir elde edebileceklerine inanıyor.

YouTube ayrıca kullanıcı deneyimine de dikkat çekiyor. İzleyiciler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirmeyi amaçladığı için medya platformunun herhangi bir zamanda meta veri deposuna adım atmasını bekleyebilir.

“İzlemeyi nasıl daha sürükleyici hale getireceğimizi düşünüyoruz. Oyunlarda bir etki görmeyi bekleyebileceğiniz ilk alan, oyunlara daha fazla etkileşim getirmek ve onları daha canlı hissettirmek için çalışacağız” dedi.

Meta veriye girişte Mohan, “Hâlâ erken ama bu sanal dünyaları izleyiciler için nasıl gerçeğe dönüştürebileceğimizi görmekten heyecan duyuyoruz” diye yazdı. Daha fazla olasılık ortaya çıktıkça çok sayıda yenilik meta veriye giriyor. YouTube’un bizim için neler hazırladığını bekleyip izleyeceğiz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu