HaberlerNFT Haberleri

YouTube, NFT Entegrasyonlarını Geliştirmeye Hazırlanıyor

YouTube, NFT Entegrasyonlarını Geliştirmeye Hazırlanıyor

YouTube CEO’su Susan Wojcicki’nin bir konuşmasına göre YouTube, video içerik oluşturucularının NFT’ler gibi “gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmalarına” yardımcı olmak amacıyla 2022 stratejilerini yeniden düzenliyor. Bu ifadeler, blog gönderisinin içerik oluşturuculara verdiği desteğe odaklanma konusundaki genel temasını takip ediyor. Küresel NFT sanat hareketi orman yangını gibi yayılırken YouTube’un potansiyelini fark etmesi an meselesiydi.

Dikkatinizi Çekebilir: “ETH 2.0” Yeni Ethereum Yol Haritasında Yeniden Markalandı

Bir şirket blog gönderisinde Wojcicki, geçtiğimiz yılın yaratıcıların “kripto, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) biçiminde “yaratıcılar ve hayranları arasındaki bağlantıyı büyütmeleri” için “önceden düşünülemez bir fırsatı vurgulayan” yenilikçi bir eğilime tanık olduğunu söyledi. ve hatta merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar).”

Yöneticiye göre, YouTube “geleceğe daha da ileriye bakıyor ve yenilik yapmaya devam etmek için bir ilham kaynağı olarak Web3’te olan her şeyi takip ediyor.”

Platforma NFT özelliklerini entegre etme veya ekleme olasılığı oldukça yüksektir. Aslında, Koreli teknoloji devi Samsung’un bu yılın başlarında Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda akıllı TV’leri için NFT özelliklerini entegre ettiğini duyurduğu hatırlanabilir . Akıllı telefonlar ve tabletler gibi bir dizi başka cihazların yanı sıra bu tür cihazlarda gerçekleşen çevrimiçi video tüketimiyle, NFT’lerin erişimi, masaüstü tarayıcılar için oluşturulmuş pazar yerlerinin çok ötesine geçebilir.

YouTube, içerik oluşturucu ekonomilerini, NFT’lerin dünyanın her yerindeki sanatçılar ve içerik oluşturucular için fırsatlar yaratmasıyla aynı şekilde desteklemektedir. Kitlesel benimseme fırsatı burada göze çarpıyor: YouTube, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci web sitesi olarak yer alıyor.

YouTube henüz konuyla ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi, ancak Wojcicki’nin YouTube geliştirme ekibinin Web3 alanındaki yenilikleri bir ilham kaynağı olarak nasıl gördüğüne ilişkin açıklamalarıyla devam edecek olursak, YouTube’un popüler platformunu NFT’lerle entegre etme olasılıkları kesinlikle bol.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu