HaberlerNFT Haberleri

YouTube, Geri Tepmeye Rağmen NFT Entegrasyonlarını Duyurdu – Son Dakika Haberleri

NFT Tech’i Entegre Etmek İçin Oluşturucu Araçları

YouTube’un baş ürün sorumlusu Neal Mohan, bir blog yazısı aracılığıyla platformun, yaratıcı araçlarına dahil ederek, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile uğraştığını duyurdu. Bu, içerik oluşturucuların videolarını NFT olarak onlara ‘sahip olabilecek’ hayranlara satmalarına olanak tanır.

Mohan yazdı,

“Blockchain ve NFT’ler gibi yeni teknolojilerin, içerik oluşturucuların hayranlarıyla daha derin ilişkiler kurmasına izin verebileceğine inanıyoruz. Birlikte, yeni projelerde işbirliği yapabilecek ve daha önce mümkün olmayan şekillerde para kazanabilecekler. Örneğin, hayranlara en sevdikleri içerik oluşturucuların benzersiz videolarına, fotoğraflarına, sanat eserlerine ve hatta deneyimlerine sahip olmaları için doğrulanabilir bir yol sunmak, içerik oluşturucular ve izleyicileri için çekici bir olasılık olabilir.”

YouTube Blockchain Teknolojisini Keşfediyor

Duyuru, YouTube CEO’su Susan Wojcick’in , içerik oluşturucuların platformdaki içerik üretim yolculuğunu artırmak için NFT teknolojilerini entegre etmekten bahsetmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Mohan, blog yazısında içerik oluşturucuların yeni içerik fikirleri veya kanalları için neyin en iyi olduğunu anlama konusunda karşılaştığı zorluklara da değindi. Ekibin, yaratıcı topluluğuna ek destek sağlamak ve görüntüleme deneyimini geliştirmek için Web3 teknolojisi, blok zinciri, NFT’ler ve Metaverse içeren yeni yollar araştırdığını belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Milyarder O’Leary: Metaverse’in Geleceği Hakkında Yorumu

İzleyici Deneyimini Geliştirme

Blogda Mohan, izleyici deneyimini iyileştirmek için atılan adımları da tartıştı. NFT entegrasyonu, izleyicilerin en sevdikleri içerik oluşturuculardan bazıları tarafından oluşturulan içeriğe ‘sahip olmalarını’ sağlayacak. Ayrıca Mohan, sanal gerçeklik aracılığıyla içerik tüketiminin daha yeni yollarını ima eden moda kelime “Metaverse” ile izleyicilerle dalga geçti.

“Son olarak, Metaverse’e dokunmadan inovasyon hakkında bir parçamız olamazdı! İzlemeyi nasıl daha sürükleyici hale getirebileceğimiz konusunda büyük düşünüyoruz… Hâlâ ilk günler, ancak bu sanal dünyaları izleyiciler için nasıl gerçeğe dönüştürebileceğimizi görmekten heyecan duyuyoruz.”

Harekete Karşı Eleştiriler

En son trend teknoloji olarak, çoğu şirket NFT’yi hizmet ve teklif listelerine dahil ediyor. Ancak YouTube gibi bir teknoloji devi aynı şeyi yaptığında, daha yakından incelemeye ve eleştiriye davet ediyor. NFT’lere karşı birincil şikayet çevresel etki olmuştur. Bu, çevresel sürdürülebilirliği desteklediğini iddia eden YouTube’un ana şirketi Google için bir endişe kaynağı olmalıdır. Ayrıca, telif hakkı yasasıyla çelişen ve pek çok YouTube içerik oluşturucusuna uymayan NFT sahipliği konusunda hala kafa karışıklığı var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu