Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Yılbaşı Kripto Rallisi Duraklatıldı, Bitcoin 50.000 Dolar civarında Dolaşıyor

Kripto para birimlerindeki Noel rallisi, Bitcoin 50.000 $ işaretine tutunarak şu anda bir duraklama noktasına gelmiş gibi görünüyor. Coinmarketcap verilerine göre, genel kripto piyasası değeri yüzde 0,84 düşüşle 2,39 trilyon dolara geriledi. Bununla birlikte, son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 15,89 düşüşle 86,55 milyar dolara düştü ve bu da yatırımcıların bir HODL (bekleyin ömür boyu) stratejisi uyguluyor olabileceğini gösteriyor.

Şiddetli bir para devalüasyon kriziyle karşı karşıya olan Türkiye, bu yıl Nisan ayında vatandaşlarının kripto para alıp satmasını yasakladı. Ancak tasarruflarının ve varlık değerlerinin çift haneli değer kaybettiğini gören Türk vatandaşları, rekor seviyedeki enflasyonla mücadele etmek için USDT ve Bitcoins gibi kripto istikrarlı paraları satın almaya başvurdu. Reuters, blockchain analiz firmaları Chainalysis ve Kaiko tarafından derlenen verilere göre, Türkiye’nin kripto para birimi ticaretinin günde bir milyonun üzerine çıktığını bildirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin 50.000 Doları Kırması Çok Yakın

Ayıların dünyanın en eski kripto para birimi Bitcoin’in fiyatını büyük bir farkla düşürme girişimlerine rağmen, hala kaleyi tutmayı başardı, ancak 50.000 dolar civarında geziniyor. Sabah 8.37’de, yüzde 0.36 düşüşle 50.828,24 dolardan işlem görüyordu. Rakip Ethereum 4.034.58 dolardan işlem görüyor ve yüzde 1.45 düştü.

Cardano (ADA) yüzde 4,19 düşüşle 1,40 dolardan. Ethereum katili olarak bilinen Algorand, yüzde 7,37 artarak 1,57 dolardan; piyasa değeri şu anda 9.958.756.336$’da bulunuyor, ancak işlem hacmi yüzde 77.07 gibi devasa bir artışla 555.523.045$’a yükseldi.

Diğer büyük kripto paralar arasında Binance Coin (BNB) yüzde 0,55 düşüşle 543.14$’dan, Solana (SOL) ise yüzde 2.04 kazançla 192.04$’dan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu