Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Yeni zincir dışı Bitcoin ödeme kaydı

Bitcoin ödeme kayıtları!

Bitcoin blok zincirini ölçeklendirmek için Lightning Network (LN) Katman 2 çözümü, yeni bir tarihsel rekor kırdı. 3551 BTC, LN düğümlerinin zincir dışı kanallarında bloke edildi ve kripto para piyasasının düşüşüne rağmen ağ kapasitesi büyümeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Yeni zincir dışı Bitcoin ödeme kaydı
Yeni zincir dışı Bitcoin ödeme kaydı

Dolar cinsinden büyük harf kullanımı ile birleştirilen grafik, LN kanalı kripto limit büyüme eğiliminin istikrarını göstermektedir.

Lightning Network’ün gelişimi, teknik uygulamanın karmaşıklığı ve düğümler arasında likiditeyi bir araya toplayamaması nedeniyle uzun süredir yavaşladı. Öte yandan, tüketici düzeyinde, bir LN düğümü çalıştırmanın maliyetlerini kapsayan sürdürülebilir hacimlerde BTC’nin çevrim dışı transferlerine yönelik bir talep yoktu.

Twitter’ın bitcoin bağışlarını uygulamaya koyma kararı ve El Salvador’daki kripto para birimlerinin yasal statüsü resmi değiştirdi. Devletteki işletmelerin sadece %14’ünün BTC ödemeleri uygulamasına rağmen, Lightning Network sürekli olarak likidite doldurmaya ve yeni rekorlar kırmaya başladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Başka bir belge, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlıyor

İkinci seviyenin çözümü, uygulamanın karmaşıklığına rağmen, saniyede 40 milyon işlem hızında BTC transferleri sağlayabilir. Teorik olarak Bitcoin, gelişmekte olan ülkeler için uluslararası bir para birimi olmaya hazır.

Bu seçenek o kadar gerçektir ki Uluslararası Para Fonu, ülkelere kredi verme anlaşmasına BTC’yi yasaklama yükümlülüğü içeren bir madde eklemeye başladı. Bu tür ilk ülke Arjantin’di. 8 temerrütten kurtulan bir ülkenin, vatandaşlarının ulusal para birimine olan güvenini yeniden kazanma şansı yoktur, bu nedenle finansal sistemin kripto devrimi aşağıdan gelişmektedir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu