HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Yeni XRP Ledger API sunucu sürümü

Yeni XRP Ledger API sunucu sürümü

Ripple yatırım departmanı RippleX, Clio v1.0’ı tanıttı

Ripple CTO’su David Schwartz, XRPL veri erişiminin ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmayı amaçlayan bir XRP Ledger API sunucusu olan Clio 1.0’ın sürümünü paylaştı. Yayınlanan XRP Ledger API sunucusu, API istekleri için verimi artırmayı, bellek kullanımını ve ek depolama maliyetlerini azaltmayı ve yatay ölçeklendirmeyi kolaylaştırmayı umuyor.

Bir tweet’te, Ripple yatırım departmanı RippleX, Clio v1.0 sunucusunu tanıttı. Açıklama okundu:

Aşağıdakiler için oluşturulmuş bir #XRPLedger API sunucusu olan Clio v1.0 ile tanışın:

✓ API istekleri için verimi iyileştirin.

✓ Bellek kullanımını azaltmak;

Özel web sitesinde sunucu hakkında ayrıntılı bilgiler vardı:

Clio, doğrulanmış defter verilerine WebSocket veya HTTP API çağrıları için optimize edilmiş bir XRP Defter API sunucusudur. Clio sunucusu, eşler arası ağa bağlanmıyor. rippledBunun yerine, bir P2P ağına bağlı belirli bir sunucudan veri alır . rippledAPI isteklerini verimli bir şekilde işleyerek Clio sunucuları, P2P sunucularındaki yükün azaltılmasına yardımcı olur . Clio, denetlenen defter geçmişini ve işlem verilerini kompakt bir formatta 4 kata kadar daha az alan kullanarak saklar. rippled. Clio, ölçeklenebilir okuma hızları için Cassandra veya ScyllaDB kullanır. Birden fazla Clio Sunucusu aynı veri setini paylaşabilir, bu da fazladan depolamaya veya hesaplamaya ihtiyaç duymadan yüksek oranda kullanılabilir bir Clio Sunucuları kümesi oluşturmanıza olanak tanır. rippledClio, Clio ile aynı bilgisayarda veya ayrı olarak çalışabilen bir sunucuya erişim gerektirir . Clio, tam HTTP/WebSocket API’leri sunarken, varsayılan olarak yalnızca doğrulanmış verileri döndürür. P2P ağına erişim gerektiren tüm istekler için Clio, isteği otomatik olarak P2P ağındaki rippled bir sunucuya iletir ve yanıtı geri gönderir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu