Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Yatırımcılardan biri, Bitcoin fiyatının tartışmalı bir tahminini yaptı

Bitcoin fiyatının düşeceğini söyleyen analistlerin tam tersi düşüncesinde!

Kripto para yatırımcısı ve Eight’ın kurucu ortağı Mikael van de Poppe, önde gelen dijital para birimi Bitcoin‘in (BTC) geleceği hakkında tartışmalı bir tahminde bulundu. Nasdaq 100 ve S&P 500 gibi önemli hisse senedi endekslerinin güçlü toparlanmalar kaydettiğini, dijital altın kotasyonlarının 23.800$’dan 22.300$’a düştüğünü vurguladı.

Uzmana göre Bitcoin fiyatının artması an meselesi. Kripto para biriminin pozisyonlarını geri kazanacağına olan güvenini dile getirdi. Bu arada, SPX son 24 saatte %0,76 yükselirken Nasdaq 100, 4 Mart 2023 sabahı itibarıyla %0,89 kazandı.

Ancak birçok yatırımcı, van de Poppe’nin görüşüne katılmadığını ifade etti. Silvergate Bank temsilcilerinin, şirketin Silvergate Exchange Network kripto ödeme ağının faaliyetlerini dondurmaya karar verdiğini söyleyerek tüccarların ruh halini daha da kötüleştirdiğini belirttiler. Daha önce, kuruluşun yönetimi bir finans kuruluşunun dijital varlıklar yönündeki çalışmalarının devam etmesi konusundaki şüphelerini dile getirmişti. Bu, tüm piyasanın kapitalizasyonunda günde yaklaşık %4 oranında bir düşüşe neden oldu.

Birçok yatırımcı, bankanın sorunlarının başka bir likidite çöküşünü tetikleyebileceğinden korkuyordu. Onlara göre, bunun önde gelen dijital para birimlerinin oranı üzerinde olumsuz bir etkisi olmalıydı. Sonuç olarak, en büyük korkuları gerçek oldu.

Finans kuruluşunun temsilcileri, kararlarının derhal yürürlüğe girdiğini vurguladı. Risk değerlendirmeleri temelinde kabul edilmiştir. Ancak Silvergate’e göre mevduatla ilgili diğer hizmetler çalışmaya devam etti.

Dün, 3 Mart 2023, Silvergate hisseleri saatler sonra %2’nin üzerinde düştü. Şu anda, Kasım 2021’deki tarihi zirve fiyatlarından neredeyse %98 daha ucuz işlem görüyorlardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu