Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Yatırımcılar Bitcoin’in Başka Bir Düşüşünü Beklemiyor!

Kötümser duygular, Bitcoin'in 41.000 doların üzerindeki toparlanmasına rağmen hala yatırımcı kampına hükmediyor.

Kötümser duygular, Bitcoin’in 41.000 doların üzerindeki toparlanmasına rağmen hala yatırımcı kampına hükmediyor.

“Korku ve açgözlülük endeksi” hala kritik bölgede. Bu hafta 21’e düştü.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Araştırmacılar, Bitcoin bu gösterge 75’in üzerinde veya 25’in altındaysa, tüccarlar kampında sırasıyla olumlu ve olumsuz duyguların baskınlığından bahsedebileceğimizi hatırlatıyor.

Bitcoin fiyatı yükseldiğinde, piyasada agresif alım gözlemlendiğinden, endeks “açgözlülük bölgesinde” olur. Tersine, kripto para biriminin değeri düşerse, tüccarlar, madeni paranın henüz dibi bulamadığından ve daha da düşebileceğinden korktukları için panikle BTC satarlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Coinbase Yasa Dışı Menkul Kıymet Satışı Yapmakla Suçlanıyor

Göstergenin mevcut konumu, tüccarların daha fazla geri çekilmeyi beklediğini gösteriyor. Onlara göre, “aşırı korku” bölgesi, bir varlığı satmak için idealdir.

Bu arada Bitcoin, dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

18 Mart Cuma gecesi, BTC oranı 41.000 dolara güçlendi. Coin birkaç kez 42.000 dolara yaklaşmaya çalıştı ancak bu alandaki direnci kıramadı ve tekrar değer kaybetti.

Büyük bir balina kümesinin 41.859 dolar civarında oluştuğunu belirtiyoruz. Bu fiyattan, Şubat ayının sonunda, 1.000 ila 10.000 arasında madeni parayı kontrol eden adresler, 211.000 bitcoin satın aldı.

Bitcoin 42.000$’a yaklaşmaya çalıştığında satışları yeniden başlatan bu balinalardır. Analistlere göre yakın gelecekte bu alandaki direnci kırmanın mümkün olmayacağı tahmin ediliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu