Ekonomi HaberleriHaberler

Yatırım Şirketi ARK Invest, Square’in 225.937 hissesini satın aldı

New York merkezli yatırım şirketi ARK Invest, geçen Cuma günü Jack Dorsey‘s Square’in 225.937 hissesini satın aldı.

ARK Yatırım’ın son bülteninde paylaştığı verilere göre, satın alma, firmanın aktif olarak yönetilen altı borsa yatırım fonundan ikisi olan ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Yeni Nesil İnternet ETF (ARKW) aracılığıyla yapıldı. İki fon, sırasıyla Square’in 179.664 ve 46.273’ü ile dolduruldu. Cathie Wood‘un firması, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) aracılığıyla Square’da da hisseye sahip.

Pazartesi günkü işlem seansı öncesinde, üç ETF’nin toplamı, ödeme şirketinin 1.7 milyar dolardan fazla değerinde 7,2 milyondan fazla hissesine sahip.


Bitcoin merkezli Square, Coinbase hisse senetlerini satın aldı

Square’in hisselerinin ARK’nın portföyüne eklenmesi, Dorsey‘in Perşembe günü yaptığı ve Bitcoin tabanlı “gözaltına alınmayan, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler.”

Bu ayın başlarında Dorsey , ödeme şirketinin bir Bitcoin donanım cüzdanı kuracağını da doğruladı.

Cuma günü, ARK Invest ayrıca Coinbase‘in 214.718 hissesini ekledi. Satın alma işlemi, şu anda kripto para borsasında 905 milyon dolar değerinde 4 milyondan fazla hisseye sahip olan ARKK aracılığıyla tamamlandı.

Square ve Coinbase, kullanıcılara Bitcoin satın alma ve satma gibi çeşitli kripto merkezli özellikler sunsa da, her şirket aynı zamanda Bitcoin’i bilançolarında tutar. Basın zamanında Square, bugünün fiyatlarında yaklaşık 260 milyon dolar değerinde 8.207 Bitcoin’e sahip. Aynı şekilde Coinbase, Şubat ayında 141 milyon dolar değerinde 4.482 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu