Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Yatırım devi Invesco, Bitcoin 2022’de patlayacak ve 30 bin doların altında işlem göreceğini tahmin ediyor

Yatırım devi Invesco, Bitcoin 2022'de patlayacak ve 30 bin doların altında işlem göreceğini tahmin ediyor

Yatırım yönetimi firması Invesco, yatırımcıların ilgisinin azaldığını öne sürerek 2022’de bir Bitcoin balonu patlaması öngörüyor.

Projeksiyon, Invesco’nun Bitcoin’in 30.000 doların altına düşebileceğini belirten ‘2022 için olası olmayan ancak olası 10 sonuç’ raporunun bir parçası . Invesco’ya göre, fiyat düşüşü, Bitcoin’in son iki yılda meydana gelen bir dizi balonun doruk noktası olacak.

Yatırım devi, BTC’nin 2021’de yüksek oynaklık yaşadığını göz önünde bulundurarak, varlığın son toplu pazarlamasının ivme kaybettiğini öne sürerken, öngörülen Bitcoin balonu patlamasını 1929 çöküşüyle ​​karşılaştırdı.

“Şablon ayrıca baloncukların tipik olarak iki yıl daha söndüğünü gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin’in bu yıl 30.000 doların altına düştüğünü hayal etmenin çok zor olmadığını düşünüyoruz (bunu daha önce yanlış yaptığımız ve bir dizi balondan geçiyor gibi görünen sağlık uyarısıyla), ”dedi Invesco.

Bitcoin’in 2022

Geçen yıl Invesco, Bitcoin’in 10.000 dolara düşeceğini tahmin etmişti, ancak varlık değer kazanmayı başardı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 68.000 dolara ulaştı.

Basın saatine göre, Bitcoin son 24 saatte neredeyse %3 değer kaybederek 41.800 dolardan işlem görüyordu. Yıldan bugüne, dijital para birimi neredeyse %10 azaldı.

Bitcoin için kasvetli bir gelecek öngörmesine rağmen, Invesco, ilgili birkaç ürünü piyasaya sürerek kripto para birimlerine olan ilgisini ifade etmeye devam etti. Finbold tarafından bildirildiği üzere Invesco, kripto para odaklı iki tematik borsa yatırım fonu (ETF) başlattı.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador nüfusunun sadece %27’si Bitcoin’e güveniyor

Invesco Alerian Galaxy Crypto Economy ETF (SATO), Invesco Alerian Galaxy Blockchain Users ve Decentralized Commerce ETF (BLKC) olarak adlandırılan ürünler, küresel halka açık şirketlere erişim sunacak.

Bitcoin’in 2021’deki fiyat artışının yanı sıra , sektördeki işe alımlar gibi çeşitli ölçütlerin vurguladığı gibi , genel kripto para piyasası da büyüme kaydetti. Bu doğrultuda, Linkedin tarafından yapılan bir analiz , 2021’de “Bitcoin”, “Ethereum”, “blockchain” ve “kripto para birimi” terimleriyle yapılan iş ilanlarının ABD’de %395 arttığını ve genel teknoloji sektöründen daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

Kripto düzenlemelerine odaklanın

2022’de, kripto para birimi endüstrisine odaklanma da giderek düzenleyici yöne doğru ilerliyor. Birkaç yargı alanı, alanı düzenlemek için giderek daha fazla yasalar çıkarıyor.

Düzenleme tartışması, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin küresel işbirliği ve kripto para birimlerinin yarattığı zorlukların ele alınmasına yönelik ortak bir yaklaşım çağrısında bulunduğu Dünya Ekonomik Forumu’nun sanal Davos Gündemi’ndeki ‘Dünyanın Durumu’ oturumunda yer aldı .

Başka yerlerde, Amerika Birleşik Devletleri kripto para madenciliği operasyonlarıyla enerji tüketiminin sonuçlarını keşfetmeye hazırlanıyor. Senato’nun Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma alt komitesi, 20 Ocak’ta enerji tüketimi konusunda halka açık bir oturum düzenleyecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu