HaberlerKripto Para Haberleri

Yapay Zekanın Yatırımcıların Kriptoda Para Kazanmasına Yardımcı Olduğu En İyi 10 Yol

Kripto para birimlerinin yüksek oynaklığı, yalnızca kripto ticaretinin risklerini artırmakla kalmaz, aynı zamanda onu diğer herhangi bir yatırım türünden daha karlı hale getirir. Fiyatlar, gün boyunca sık sık dalgalanmalara tabidir ve bu, doğru bir şekilde hesaplanırsa, tüccarların istikrarlı bir gelir elde etmelerini sağlar. Dinamik olarak değişen kripto pazarının modellerini hesaplamak için yapay zeka ve makine öğrenimi sistemlerinin yardımcı olabileceği büyük miktarda bilgiyi işlemek gerekiyor. Şimdi bile milyarlarca dolar değerindeki geleneksel varlıklar, hisse senetleri ve tahviller yapay zeka teknolojilerinin yardımıyla yönetiliyor.. ML ve AI sistemlerinin kripto pazarında kullanımı çok yaygın değil ancak bu teknolojiler kripto para alanında aktif olarak uygulanıyor ve üç yönde gelişiyor.

 

1. Merkezi Olmayan Platformların Kullanımı

Eşler arası tahmin pazarları oluşturmak için merkezi olmayan bir platformun kullanılması, ağ katılımcılarının deneyimine dayanmaktadır. Bununla birlikte, kripto para birimleri hakkında oldukça doğru tahminler yapmasına izin verir. Augur, bu yıl 16 Ağustos’ta 1.000’inci pazarının kurulduğunu duyurdu. Augur, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Forecast Foundation tarafından erişilebilir kamu tahmin kaynakları oluşturmak için geliştirilmiştir.

 

2. Sinir Ağlarının Kullanımı

Sinir ağları, kripto para piyasasının dinamikleri hakkında tahminlerde bulunmaya yardımcı olur. Sistemin kendisi döviz kuru dalgalanmalarını izler, karşılaştırır ve bir sonraki gün için değişiklikleri tahmin eder. Teknik ve temel analizleri içine alarak sistemi iyileştirebilir. Henüz tüm bilgileri öğrenmek için zamanı olmayan acemi kripto tüccarları için hayatı çok daha kolaylaştırabilir. Tabii ki, her şey için prognostik platformlara güvenmek imkansızdır, ancak pazarın teknik analizinde aslan payını alabilir ve yüksek doğrulukla yürütebilirler.

Dikkatinizi Çekebilir: En Karlı Kripto Madencileri Kripto Para Piyasasını Vurdu

3. Pazar Duyarlılık Analizi

Kripto para piyasasının duyarlılığını belirlemek, birçok farklı verinin işlenmesini gerektirir. Buna makaleler, bloglar, forumlar ve hatta bunların altındaki yorumlar dahildir. Blockchain ve yapay zeka teknolojilerine dayalı bir platform olan Senno, analizi otomatik olarak yapıyor ve kısa sürede sonuç verebiliyor. Sistem ayrıca, çalışmalarında makine öğrenimi unsurlarını da uygular.

 

4. Doğru Broker ile Bağlantı

Kripto para piyasasının sorunlarından biri de likidite eksikliğidir. Güçlü döviz kuru dalgalanmaları, dijital para birimlerini ticari ödemeler kadar çekici kılmaz. Arz ve talep arasındaki fark, genellikle borsalardan ve bankalardan alınan yüksek ücretlerle telafi edilir. Sorunu çözmek için makine öğrenimi teknolojisini kullanan TradeConnect gibi platformlar kullanılıyor. Yan eşleştirme protokolü kullanır ve müşterinin doğru komisyoncu ve bankayı bulmasına, doğrudan işlem yapmasına ve minimum ücret ödemesine yardımcı olur.

 

5. Sanal Asistan Kullanımı

Bireysel şirketler, kripto para piyasasında hizmetlerin sağlanmasıyla ilgili AI platformlarının geliştirilmesiyle özel olarak ilgilenmektedir. Örneğin, Money Token ekibi, kripto para birimi topluluğunun üyelerine borç verecek olan AI asistanı Amanda’yı yarattı. Sanal asistan, kripto para teminatı karşılığında kredi sağlayabilecek ve başvuru anından kredinin tamamen geri ödenmesine kadar tam destekle ilgilenebilecek.

 

6. Kriptobotları Kullanırken Güvenliği Korumak

Borsalarınızın API anahtarlarını birine emanet ederken dikkatli olmak gerekir. Yalnızca iyi bir üne sahip güvenilir hizmetler bunu hak eder. Sonuçta, API anahtarı, hesabınız üzerinden işlem yapma ve para çekme dahil olmak üzere hesabınızı kullanmak için bir tür izindir. Herhangi bir bot, API’nin çalışmasını gerektirir, bu kendi başına bir dolandırıcılık işareti değildir. Çalışmaya başlamadan önce her platformu dikkatlice inceleyin. Orada hangi güvenlik yöntemlerinin kullanıldığını öğrenin. Hesap erişimini sınırlamak için her zaman iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.

 

7. Otomatik Ticaret Yapma

Robotlar çoğunlukla borsalarda ticareti otomatikleştirmek için kullanılır. Algoritmaların bu şekilde uygulanması, kripto botları aracılığıyla gerçekleştirilen spekülatif faaliyetlerin bir dizi iyi avantajından kaynaklanmaktadır. Yatırımcının sanal para piyasasını sürekli olarak izlemesi ve pozisyon açma anlarını sürekli olarak hesaplaması gerekmez. Dijital varlıkların ticaretinde kripto robotlarının kullanılması, ticaret kararlarında korku faktörünü ve duygusal durum unsurunu ortadan kaldırır. Acemi kripto tüccarlarının çoğu, yalnızca psikolojik ve duygusal istikrarsızlık ve kendi ticaret stratejilerinin kurallarını ihmal etmeleri nedeniyle mevduat kaybeder;

 

8. Veriden Para Kazanma

Verilerden para kazanma süreci, daha küçük şirketlerin kripto ticaretini kolayca yapmalarına yardımcı olacak. Şu an itibariyle, AI geliştirmek ve büyütmek, özellikle veri kümelerine sahip olmayan kuruluşlar için maliyetlidir. Merkezi olmayan bir pazar, aksi takdirde çok pahalı olduğu bu tür şirketler için alan yaratacaktır.

 

9. Blockchain için Farklı Veri Kümeleri Oluşturma

Blockchain ve AI kombinasyonu, çeşitli veri kümelerini barındırmak için daha akıllı ve merkezi olmayan ağlar oluşturabilir. Bir blok zinciri API’si oluşturmak, AI ajanlarının birbiriyle iletişimini sağlayarak, dalgıç veri kümeleri üzerine inşa edilecek çeşitli kodlar ve algoritmalar ile sonuçlanacak ve geliştirmeyi sağlayacaktır.

 

10. Akıllı Bilgisayar Gücü

Makine öğrenimi kodlarını kullanmak, kullanıcıların işlemleri yükseltmesine ve doğru veri alındığında yeniden eğitmesine yardımcı olur. Görevleri daha verimli ve akıllı bir şekilde ele almalarını sağlar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu