HaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

XRP, Bitso borsasının toplam hacminin %60’ını aldı

XRP, Bitso borsasının toplam hacminin %60'ını aldı

Analitik ajans Kaiko’nun yakın tarihli bir raporuna göre XRP, Latin Amerika’nın en büyük iki kripto borsasından biri olan Bitso’da günlük işlem hacminin %60’ından fazlasını oluşturuyor. Aynı zamanda, borsanın günlük cirosu, bölgenin ana para birimleri cinsinden çiftler halinde 20 ila 30 milyon dolar arasındadır. Bu, sıradan kullanıcıların daha basit işlemlerini hesaba katmadan yapılır.

Latin Amerika bölgesi, kısmen bölgenin tarihsel olarak yüksek enflasyonu ve sınır ötesi para transferlerine aşırı bağımlılığı nedeniyle, kripto ödeme teknolojisinin gerçek dünyadan ilginç bir örneği olarak hizmet ediyor.

Latin Amerika’daki en büyük iki kripto para borsası olan Bitso ve Mercado Bitcoin, profesyonel ticaret hizmetleri sunuyor, ancak platformları için ana kullanım durumu perakendeyi bozuyor ve para transferlerine, sabit para getirisi üretimine ve ödemelere izin veren basit cüzdan uygulamalarına odaklanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Twitter’a Ne Oldu?

Geniş perakende kullanıcı tabanına ek olarak Bitso, bölgedeki profesyonel ticaret faaliyetlerine hakimdir ve USD ve Meksika, Arjantin ve Brezilya döviz çiftleri için günlük hacimlere yaklaşık 20-30 milyon dolar katkıda bulunur. İlginç bir şekilde, Bitso’daki en büyük hacimli varlık, toplam hacmin %60’ından fazlasını oluşturan XRP’dir.

Bu, borsanın XRP kullanarak ucuz sınır ötesi para transferleri sağlamak için Ripple ile ortaklığıyla açıklanabilir. Bitso, Latin Amerika’da bir Ripple İsteğe Bağlı Likidite (ODL) koridorudur. 2019’da Bitso, şirketin ODL koridoru olmadan aylar önce Ripple Labs’tan bir yatırım aldı. Bitso şu anda 2 milyar dolar değerinde.

Bitso ve Mercado Bitcoin, Latin Amerika bölgesinin kripto para birimleri için gerçek dünya kullanım durumlarını daha fazla benimsemeye hazır olduğuna bahse giriyor ve şirketin web sitesinde yer alan bir rapora göre, Ripple görünüşe göre buradaki ayak izini önemli ölçüde genişletmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu