HaberlerWeb 3.0

X.LA, Web3’Te Daha Fazla Eşitlik Oluşturmaya Nasıl Yardımcı Oluyor?

Teknoloji çevrelerinde yıllarca tartışıldıktan sonra, Web3 sıkı bir şekilde hareket ediyor gibi görünüyor. Bu yeni aşama başlarken web3’ten yararlanan bir dizi yeni proje başlatılıyor. Bu yeni gelişmenin heyecanı arasında, Web2’yi rahatsız eden bazı sorunların Web3’e de taşınmasıyla ilgili endişeler var.

Bunlardan biri de mülkiyet sorunudur. Blok zincirleri ve NFT’ler gibi konserler, sahiplik talep etme ve transfer etme yöntemimizde devrim yarattı, ancak biz Web3’e geçerken içerik oluşturucuların çabalarının tüm faydalarını nasıl elde edebilecekleri konusunda hala endişeler var.

Şimdi ise Transaction Engine ve Business Engine’den güç alan milyar dolarlık oyun şirketi Xsolla , Web3 kullanıcıları için çok önemli olan bu sorunu çözecek yeni bir proje duyurdu. X.LA Vakfı olarak adlandırılan bu yeni proje 17 Şubat 2022’de başlayacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitgert’i Oluşturan Binance Zinciri Artık Kendi BRC20 Blockchain’ine Sahip, Shiba Inu, Ethereum Düşerken Fiyat Artıyor

X.LA Vakfı Hakkında Her Şey

Resmi duyuruya göre, X.LA Vakfı, içerik oluşturucuların Web3 ekosistemindeki çalışmalarından eşit fayda elde etmelerine yardımcı olmak için çalışacak. Oyun sektöründe yıllardır var olan bir temel olarak Xsolla ile X.LA, müteahhitleri, etkileyicileri, içerik oluşturucuları, mucitleri ve daha fazlasını amacına katılmaya davet ediyor.

Xsolla’nın kurucusu Aleksandr “Shurick” Agapitov’un belirttiği gibi, bu yalnızca mevcut klasik kurumsal ilişkileri değiştirmek ve içerik oluşturucular için daha fazla eşitlik sağlamak için değil, aynı zamanda Web3’ü bir bütün olarak gerçeğe dönüştürmek için bir adımdır.

Web3’ün kullanıcılar arasında eşitliğe daha fazla vurgu yapacağını ve internetin kendisinin yaratıcılar tarafından desteklendiğini görmek, doğru yönde atılmış bir adımdır.

X.LA, 17 Şubat 2022’de piyasaya sürüldü ve Xsolla Pay Station, Xsolla Partner Network, Xsolla Site Builder, Xsolla Store, Xsolla Login ve Xsolla Launcher’ı içeren Xsolla ailesinin bir parçası oldu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu