Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Worldcoin, veri gizliliği ve teknoloji sorunları nedeniyle birçok ülkede satış durdu

Worldcoin, veri gizliliği ve teknoloji sorunları nedeniyle birçok ülkede satış durdu

Coinbase destekli startup Worldcoin, şirketin lansman planlarını etkileyen artan lojistik sorunların bir sonucu olarak en az yedi ülkedeki operasyonlarını durdurmaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şirket, her bir kişinin irisini fotoğraflayarak ve gözlerini tasvir ederek, gezegendeki her kişiye kripto para birimi dağıtmak için bir projeyi teşvik ediyor. Bu, Worldcoin’in kripto para biriminin adil dağılımını sağlamasına yardımcı olacaktır.

Girişim bugüne kadar yaklaşık 20 ülkede yüz binlerce insanın gözlerinin görüntülerini toplamayı başardı, ancak yerel yükleniciler ve düzenleyicilerle ilgili sorunlar ve ayrıca teknoloji sorunları, şirketi son zamanlarda birçok ülkede faaliyetlerini askıya almaya zorladı.. Bloomberg tarafından bildiriliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna’da Tether ticaret hacmi yeniden artarken, Rusya’da azaldı

Worldcoin’in kurucu ortağı ve CEO’su Alex Blania, yakın tarihli bir röportajda, başarısızlıkların geçen yıl 10’dan 100’e yükselen bir girişimin çok agresif testlerinin sonucu olduğunu söyledi.

CEO, “Hala Uber ile değil, Seri A ile konuşuyorsunuz” dedi. İşler mükemmel değil.

İddialı Worldcoin girişimi, Andreessen Horowitz, LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman ve risk sermayesi iştiraki Coinbases dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket ve yatırımcıdan 1 milyar ABD dolarının üzerinde yatırım topladı. Kurucu ekip, Silikon Vadisi iş inkübatörü Y Combinator’ın eski başkanını içeriyor., Sam Altman.

Mütevazı işgücüne rağmen, başlangıç, dünya çapında yaklaşık 450.000 kişiden toplanan hassas biyometrik verilerin koruyucusu olarak hizmet veriyor ve Worldcoin’in yeterli veri koruması sağlama yeteneği hakkında soruları gündeme getiriyor.

İsmini vermek istemeyen şirket çalışanlarından üçü, Worldcoin’in bazı bölgelerden ayrılmasının müteahhitlerini stresli bir konuma soktuğunu ve onları, startup’ın gözlerini taradığından ve ayrıldığından endişelenen kullanıcılarla uğraşmaya zorladığını söyledi.

Bu arada Blania, herkesin kullanıcı gizliliği ve güvenliğine olan bağlılığımızı test edebilmesi için firmasının donanım ve protokollerinin çoğunu önümüzdeki haftalarda açık kaynaklı hale getirmeyi planladığını söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu