NasılNedirRehber

White Paper Nedir?

White Paper Nedir? Neden ve Nasıl Yazılır? Bu rehberimizde, white paper nedir, white paper ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

White Paper Nedir?

“White paper tanımı” için arama yaparsanız, terimin birçok farklı yorumuyla hemen karşılaşırsınız.

Hubspot’a göre,

“White paper, belirli bir konuda bir sorun sunan ve bir çözüm sunan ikna edici, yetkili, derinlemesine bir rapordur. Pazarlamacılar, izleyicilerini belirli bir konu hakkında eğitmek veya belirli bir metodolojiyi açıklamak ve tanıtmak için teknik incelemeler oluşturur. Onlar gelişmiş problem çözme kılavuzlarıdır.”

Investopedia göre,

White paper’i “ bir şirket tarafından bir çözümün, ürünün veya hizmetin özelliklerini tanıtmak veya vurgulamak için yayınlanan bilgilendirici bir belge” olarak tanımlar. White paperlar, potansiyel müşterileri belirli bir ürün, hizmet, teknoloji veya metodoloji hakkında daha fazla bilgi edinmeye veya satın almaya ikna etmek veya ikna etmek için kullanılan satış ve pazarlama belgeleridir. “

Neden White Paper Oluşturmak İçin Zaman ve Kaynak Harcamalısınız?

İyi yazılmış bir white paper yardımcı olacaktır:

 • Marka varlığınızı genişletin ve sektörünüze ulaşın
 • Şirketinizi bir endüstri lideri ve etkileyici olarak kurun
  Güvenilirlik ve güven oluşturun
 • Diğer sektör liderlerine ve ortaklarına ulaşın
 • Kitlenizin katılımını artırın ve okuyucuları içeriğinizi sosyal medyada paylaşmaya teşvik edin
 • Potansiyel müşteriler oluşturun ve site ziyaretçileri hakkında değerli bilgiler toplayın
 • İlgili kaynaklardan gelen bağlantılar oluşturun ve alıntı yapın.

Daha fazla:

 • White Paper’ler (Teknik incelemeler), satış ekipleri için harika kaynaklardır
 • White paper başka bir amaca dönüştürülebilir ve farklı formatlarda kullanılabilir; örneğin, bilgi grafikleri, slayt gösterileri, sunumlar ve blog gönderileri
 • Okuyucular için iyi yazılmış bir teknik inceleme sizi rakiplerinizden farklılaştırabilir.
 • White papers, B2B satın alma kararları için en etkili pazarlama araçlarıdır.
İçerik Tercihleri ​​Anketi Raporu, white paper nedir, white papers nedir, white paper, teknik inceleme, teknik inceleme nedir, white paper ne demek, white papers ne demek, ne demek, nedir, nasıl yazılır, white paper nasıl yazılır, white paper neden yazılır, white papers nasıl yapılır, white papers neden yazılır, white paper örnekleri
İçerik Tercihleri ​​Anketi Raporu

Büyük Bir White Paper için Endüstri Standartları Nelerdir?

Hubspot’tan Lindsay Colwich’e göre, bir A+ White Paper aşağıdaki yönergeleri karşılamalıdır:

 • Uzunluk: Resimler, çizelgeler ve referanslar dahil en az altı sayfa. Konu fazladan ayrıntı gerektiriyorsa makaleler elliden fazla olabilir.
 • Yapı: Genellikle bir başlık sayfası, içindekiler tablosu, kısa yönetici özeti (isteğe bağlı ancak yararlı), giriş, okuyucuyu sorun hakkında eğiten birkaç sayfa, bir çözüm hipotezi sunan birkaç sayfa, bunu kullanan bir şirket örneğini sunan birkaç sayfadan oluşur. sonuçlara ulaşmak için çözüm ve bir sonuç.
 • Yoğunluk: Tipik olarak bir e-Kitaptan daha yoğundur. White Paper’ların kolayca gözden geçirilmesi amaçlanmamıştır. Aslında, insanların her bir bilgi kırıntısını çıkarmak için onları bir kereden fazla okuması gerekir.
 • Biçim: Dikey yönde PDF (8,5″ x 11″).
 • Tarz: Profesyonel, ciddi, iyi yazılmış, iyi düzenlenmiş ve iyi tasarlanmış.

Olağanüstü Bir White Paper Oluşturma

Dünya çapındaki şirketler, müşterileri eğitmek ve çözümler sunmak için white papers’ı (teknik incelemeleri) kullanıyor. Bununla birlikte, olağanüstü bir rapor oluşturmak ve içerik pazarlama hedeflerinize ulaşmak için biraz bilgi ve deneyime ihtiyacınız olacak.

Aşağıdaki ipuçları, bir uzman olmanıza ve harika, ilgi çekici white paper oluşturmaya başlamanıza yardımcı olacaktır:

 • Araştırmanı yap. İyi teknik incelemeler gerçeklere dayalıdır ve araştırmaya dayalıdır
 • Diğer sektör araştırma raporlarını inceleyin
 • Sektörde tanınan White Papers’e göz atın (https://www.thatwhitepaperguy.com/white-paper-guys-samples/)
 • Rand Fishkin ve Neil Patel (favorilerim!)
 • Rakipleriniz tarafından üretilen paper’ları görüntüleyin. Sonra bir okuyucu olarak sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmaya çalışın.
 • White Paper için endüstri standartlarını takip edin (yukarıya bakın)
 • Çalışmanızı başlatmak için kullanıma hazır white paper örneklerini, şablonlarını kullanın
White Paper Şablonu, White Paper Örneği, White Paper Örnekleri, White Paper Nedir?, White Paper Nasıl Yazılır?, White Paper Neden Yazılır, White Paper Nasıl Kullanılır, White Paper Ne Demek, White Paper Tanımı
White Paper Şablonu

Başka fikirlerin varsa aşağıda yorumlarda belirtebilirsin.

İlham Almak için White Paper Örnekleri

Görsel olarak etkileşimli içerik ilgi çekicidir ve harika kullanıcı deneyimleri sağlar. İyi yazılmış araştırmaları etkileşimli öğelerle birleştirmek, makalenizi daha çekici, kolay sindirilebilir ve kullanışlı hale getirirken aynı zamanda yatırım getirisini artırır.

Etkileşimli white paper’ın mükemmel örnekleri internette bulunabilir. Platform, içerik pazarlaması, kurumsal iletişim, dijital yayıncılık ve satış katılımı ihtiyaçları için iş çözümleri sağlayarak, müşterilerini çok yönlülüğü konusunda ustaca eğitiyor. Her white paper, aşağıdakiler dahil olmak üzere yararlı bilgilerle doludur:

• İlgili endüstri trendleri, zorluklar ve çözümler

• Kapsamlı bir şekilde araştırılmış veriler ve bulgular

• Okunması kolay bir biçimde önemli bilgiler

• Durum çalışmaları

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu