HaberlerWeb 3.0

Web3 ağı Peaq, 6 milyon dolar yatırım aldı

Web3 Peaq ağı, blockchain girişim şirketi Fundamental Labs tarafından yönetilen bir finansman turunda 6 milyon dolar topladı.

t0day’den yapılan açıklamaya göre, turdaki diğer yatırımcılar arasında HashKey, Delta VC, GSR ve Cypher Capital yer aldı. Skor açıklanmadı.

Peaq, insanların araçlar, robotlar ve cihazlar için paylaşım, şarj etme ve park etme özellikleri dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan bir ağdır. Bu sistemle, insanların “nesnelerin ekonomisi” dediği şeyde, makinelerin karlarını, mülkiyetini ve kontrolünü elinde tutabileceğini söylüyor. Şirket, bunun büyük teknoloji tarafından kontrol edilen Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) merkezi olmayan bir alternatif olacağına inanıyor.

Peaq’ın kalbindeki blok zinciri, geliştiriciler tarafından Polkadot blok zinciri ağını oluşturan para zincirlerini oluşturmak için kullanılan bir yazılım geliştirme kiti olan Substrate ile oluşturulmuştur.

Fundamental Labs Yönetici Ortağı Eric Young, “Peaq, web3‘ün arkasındaki vizyonu gerçekleştirmeye yaklaştıkça hayati bir motor sağlıyor” dedi. “Nesnelerin İnterneti’nin bir sonraki yinelemesi için altyapı geliştikçe ve blok zinciri teknolojisinin günlük yaşamdaki faydaları daha belirgin hale geldikçe, Peaq’in makine merkezli ağına olan ihtiyaç giderek daha belirgin hale geliyor.”

Fon, öncelikle geliştirme ekibini genişletmek için kullanılacak, fonların bir kısmı ise yeni ürün ve özellikleri piyasaya sürmek için kullanılacak. Ayrıca bütçesinin bir kısmını pazarlamaya yönlendirecek ve proje hakkında farkındalık yaratacaktır.

Peaq, yakın zamanda fon toplayan merkezi olmayan bir IoT iş modeli yaratmayı umut eden tek şirket değil. Bu yılın başlarında, merkezi olmayan kablosuz ağ Helium, Tiger Global ve FTX Ventures gibi yatırımcıları içeren bir turda 200 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu