Blockchain HaberleriHaberler

WazirX Kurucusu Shardeum’u Başlattı – Yeni Bir Ölçeklenebilir Blockchain: Blockchain Haberleri

WazirX Kurucusu Shardeum'u Başlattı - Yeni Bir Ölçeklenebilir Blockchain: Blockchain Haberleri

Yeni Çok Zincirli Blok Zinciri (Blockchain)

Shardeum blok zinciri, Hindistan’dan inşa edilen ilk katman-bir blok zincirlerinden biri olacak. Shetty’ye göre Shardeum, işlem ücretlerini düşürmenin yanı sıra ölçeklenebilirlik çözümleri sunmaya odaklanacak. Ek olarak, Shetty’ye göre, yeni blok zinciri, günümüzün çoğu blok zincirinde bulunmayan yüksek düzeyde bir ademi merkeziyetçiliği korumaya daha fazla odaklanacak.

Shardeum blok zinciri EVM uyumlu olacak. Bu, diğer blok zincirleri üzerine kurulu uygulamaların ona kolayca aktarılabilmesini sağlayacaktır.

Shetty’nin işaret ettiği –

“Sanırım daha derine indikçe, bunun çok zincirli bir evren olacağını anlayacaksınız. Merkezi olmayan, ölçeklenebilir bir blok zinciri arayan herkes için yanıtın Shardeum olduğundan emin olmak istiyorum.”

Bir Parçalama Blok Zinciri (Blockchain)

Bu blok zinciri, bir ağın her bir parçanın işlemleri gerçekleştirebilmesi için birden çok parçaya bölünmesi olan parçalama kavramına dayanmaktadır. Bu, daha fazla parça oluşturmak için daha fazla sistem katılabileceğinden daha hızlı bir ağ oluşturur.

Shetty, Shardeum blok zincirinin çekirdeği hakkında konuşurken şunları söyledi:

“Bugün dünya çapında kriptoda 200 milyon kişiye bakıyorsanız, bu gelecekte bir milyar kişiye gidecek. Mevcut blok zincirlerinin bunu desteklemesinin hiçbir yolu yoktur. Sharding, bu sorunu çözmek için bilinen bir çözümdür ve Shardeum bunun üzerine kurulmuştur.”

Sermayenin Artması

Shardeum blok zinciri, 2017’de ağı oluşturmaya başlayan Shetty ve Omar Syed tarafından başlatıldı. Shetty, 2019’dan beri onunla proje için iletişim halindeydi ve yakın zamanda kurucu ortak olarak katıldı. İkili, Nisan ayı civarında finansman sağlamayı ve betayı 2022’nin 3. çeyreğinde başlatmayı planlıyor. Blok zincirinin kendisi yıl sonuna kadar halkın kullanımına açılacak. Blok zincirinin ilk gelişimi, yerel token SHARD’ın bir kısmını özel yatırımcılara satarak toplanan sermaye ile finanse edilecektir. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş, yaklaşan bir teknik incelemede detaylandırılacak olan projeyi denetleyecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Token Traxx, TRAXX Jetonlarında 10.000$’lık Ödül Kampanyasını Duyurdu: NFT Haberleri

İleriye Gidiyor

Hem Shardeum hem de WazirX’e derinden dahil olmasına rağmen, Shetty iki projenin hiçbir şekilde ilişkili olmadığını açıkladı. Şu anda önceliği Shardeum olmak üzere her ikisi için de çalışmaya devam edeceğini de açıkladı.

2022 Bütçe Konuşmasında %30 kripto vergisinin yakın zamanda duyurulması, sektör oyuncularına meşruiyet ve çok ihtiyaç duyulan bir düzenleyici çerçeve kazandırdı. WazirX’in geçen yıl bildirdiğine ve kriptonun bir varlık sınıfı olarak yasallaştırılmasına dayanarak , endüstri Hindistan’da patlama yapacak. Parçalama tabanlı EVM uyumlu bir blok zinciri, büyük olasılıkla yeterli yatırımcıyı çekecektir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu