HaberlerKripto Para Haberleri

Warren Buffet’ın 2 Numarası Kriptoyu Cinsel Yolla Bulaşan Hastalığa Benzetiyor

Yaklaşık yüz yaşında olan Munger, kripto para birimi gibi yıkıcı bir teknoloji için muhtemelen yanlış bir zamanda yaşıyor. Açıklamaları, arkadaşı Warren Buffet kadar özel dijital varlıklar hakkında çok az bilgiye sahip olduğunu gösteriyor.

Bir hissedar yakın zamanda Munger’a kriptoya yatırım yapmamakla bir numarayı kaçırdığını sorduğunda, görüşlerini gerçekten de şöyle ifade etti:

“Bundan kaçındığım gerçeğiyle gurur duyuyorum. Zührevi hastalık gibi bir şey. Bunu sadece küçümseme olarak görüyorum. Bazı insanlar bunun modernite olduğunu düşünüyor ve gasp, adam kaçırma ve benzeri vesaire, vergi kaçakçılığı için yararlı olan bir para birimini memnuniyetle karşılıyorlar.”

Munger kesinlikle aptal değil. Warren Buffet ile onlarca yıldır yakın çalışmıyorsunuz ve yatırım hakkında bir şey bilmiyorsanız 2,4 milyar dolarlık kişisel bir servet inşa etmiyorsunuz.

Bununla birlikte, hem Munger hem de Buffet’ın yorumları, herhangi bir akıl yürütme veya anlayıştan o kadar yoksun ki, her ikisinin de kripto para birimlerine karşı bu kadar çok şey alması biraz şaşırtıcı.

Dikkatinizi Çekebilir: DIA, Kraken Bağlı Kuruluşu CF Benchmarks İle İşbirliği İçinde Mevzuata Uygun Referans Oranlarıyla Web3 Veri Teklifini Genişletiyor

Dürüst olmak gerekirse, nefretlerinde yalnız değiller. Nouriel Roubini, New York Üniversitesi’nde ekonomist ve profesördür. Abartılı ve hileli “sh*tcoin”lerden bahsederken neredeyse tükürüyor.

Joseph Stiglitz başka bir ekonomist ve Columbia Business School’dan bir profesör. Bitcoin’in suçlulardan başka bir amacı olmadığına inanıyor ve tüm kriptoların yasaklanması gerektiğini düşünüyor.

Bill Gates, kripto karşıtı saflardan bir tane daha aşağılayıcı. Aslında 2014’te Girişimci’ye Bitcoin’in bazı durumlarda para biriminden üstün olduğunu söylemişti, ancak daha sonra “fentanil ve diğer ilaçları” satın almak için kullanıldığını söyleyerek fikrini değiştirdi.

Ana akım medya, bahsedilenler gibi kripto düşmanlarının düşüncelerini yayınlamaktan her zaman son derece mutlu olsa da, suçlamaları hiçbir zaman inandırıcı bir akıl yürütme içermiyor ve hepsi kripto teknolojisine çamur atmayı tercih ediyor gibi görünüyor.

98 yaşında olan Munger, blok zinciri ve kripto para birimine bakmak için çok fazla zamana sahip olmayabilir. Bu çok anlaşılabilir bir durum, ancak muhalefetinde bu kadar gürültülü olmak istiyorsa, yapabileceği en az şey biraz ev ödevi olduğu iddia edilebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu