HaberlerMetaVerse Haberleri

Walmart Metaverse’e Giriyor

Walmart Metaverse'e Giriyor

Walmart Sanal Mağazası

TIME dergisi tarafından yayınlanan bir rapora göre Walmart, meta veri deposu genişletmesi için ilk adımları atıyor. Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması ve blok zinciri teknolojisinin ve NFT’lerin evrimi ile metaverse, bir sonraki büyük teknoloji hareketidir. Dikkate değer birkaç işletme ve şirket, metaverse devrimine katılmak için harekete geçiyor. Walmart tarafından 30 Aralık 2021’de yapılan başvurular, perakende devinin elektronik, dekor, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri gibi sanal ürünlerin satışı için ticari marka başvurusunda bulunduğu için çok geride olmadığını gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Sothebys, Şimdiye Kadar Açık Artırmaya Çıkarılan En Büyük Elmas İçin Kripto Para Kabul Edecek

Metaverse Planları Hala ….

Şirket, haberler hakkında özel olarak yorum yapmayı reddederek haberleri hala gizli tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte, şirketin web sitesinde Ağustos 2021’de yayınlanan bir iş ilanı , potansiyel kripto yatırımlarını ve ortaklıklarını belirlemeye yardımcı olabilecek ve bir dijital para biriminin stratejisini ve ürün yol haritasını çizebilecek kişileri çağırdı. Walmart tarafından yayınlanan bildiride, farklı girişimlerin arkasındaki jenerik ürün ve hizmet testlerinden bahsediliyor.

“Sürekli yeni fikirleri test ediyoruz. Bazı fikirler, müşterilere ulaştıran ürün veya hizmetler haline gelir. Ve bazılarını test ediyor, yineliyor ve öğreniyoruz.”

Ancak uzmanlar, diğer birçok önde gelen holding gibi, Walmart’ın da metaverine girmek için kesinlikle düzenlemeler yaptığına inanıyor. Ticari marka avukatı Josh Gerben, Walmark’ın sunduğu ticari marka patentlerine hitap ederek şunları söyledi:

​”Süper yoğunlar. Bunlarda çok fazla dil var, bu da perde arkasında kripto para birimini nasıl ele alacakları, meta evreni ve geliyor gibi görünen sanal dünyayı nasıl ele alacakları hakkında çok fazla planlama olduğunu gösteriyor. bu zaten burada.”

Markalar Metaverse için Acele Ediyor

Birkaç büyük perakende markası, sanal ürünleri piyasaya sürerek meta veri deposu alanında hamleler yaptı. Giyim markası GAP, ikonik logolu sweatshirtlerinin NFT’lerini 8,30 ila 415 dolar arasında değişen katmanlarda satmaya başladı. En çok satan NFT koleksiyonları, Under Armor ve Adidas gibi diğer önde gelen giyim markaları tarafından da NFT pazar yeri OpenSea’da piyasaya sürüldü. Urban Outfitters, Ralph Lauren ve Abercrombie & Fitch gibi diğer markalar da kendi sanal mağazalarını açarak meta veriye girme fikrini araştırıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu