HaberlerMetaVerse Haberleri

Walmart Metaverse’e Giriyor: Daha Fazla Perakendeci Takip Edecek mi?

Walmart Metaverse'e Giriyor: Daha Fazla Perakendeci Takip Edecek mi?

  • Walmart, Aralık ayında metaverse ile ilgili ticari markalar açtı.
  • Walmart’ın son ticari markaları arasında “Verse to Home” ve şirket içi kripto para birimi gibi şeyler vardı.
  • Walmart’ın metaverse’e girmesiyle, oradaki emlak patlaması daha yeni başladı.

Meta veri dünyasına giren üst düzey moda markaları veya perakendeciler hakkında bir şeyler duymak neredeyse bir şey değil. Burada bir Gucci, şurada bir Gap ve şurada bir Nike var. Bu nedenle, Walmart’ın ( NYSE:WMT ) metaverse perakendeciliği ile ilgili bir dizi ticari marka başvurusunda bulunduğu hafta sonu Martin Luther King, Jr.’da patlak verdiğinde , bu dikkat etmeye değer bir şeydi.

Walmart’ın meta evrende ne yapmayı planladığı veya hangi platformda yer alacağı şu anda belirsiz olsa da, bu 2022’de gelecek şeylerin önemli bir işareti . Bir yatırım olarak sanal gayrimenkulün uygulanabilirliği konusunda endişeliyseniz, her sanal köşede bir Walmart’ın varlığı, bu metaverse olayının ne kadar gerçek hale geldiğini eve götüren şey olabilir.

Walmart’ın ticari marka başvuruları ve meta veri deposu

Aralık ayında Walmart, bir tanesi Walmart markalı bir kripto para birimi için ve diğerleri “sanal mallar” ve değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) için de dahil olmak üzere meta veri tabanındaki perakende faaliyetiyle ilgili bir dizi patenti sessizce dosyaladı. Tek tek ele alındığında, bunların her biri meta veriye küçük bir şekilde girme girişimi olabilir, ancak birlikte, pekala, birkaç şeyi ima ederler.

Burada iki olasılıktan biri demleniyor. Pekala, üçünden biri, eğer bundan hiçbir şey çıkmama potansiyelini dahil ederseniz, ama biz bunun, Walmart’ın bu deneyinin tam olarak böyle olabileceğinin verili olduğunu varsayacağız.

İlk olarak, Walmart kendi metaverse platformuna öncülük etmeyi düşünüyor olabilir, diğer büyük isimlerin teşebbüs ettiği gibi, halihazırda mevcut olan ve ilgili tarafları barındırmaktan daha fazlasını yapması gereken çok sayıda uygun platform olmasına rağmen; artı, Walmart hiçbir zaman teknolojinin tam olarak ön saflarında yer almadı. Üzgünüm, Walmart. Ama bilirsiniz, e-Ticaret, Walmart’ın ustalaşması için gerçek bir mücadeleydi, bu yüzden kendi meta veri tabanını oluşturmanın perakende devi için biraz karakter dışı olacağını düşündüğüm için beni bağışlayın.

Dikkatinizi Çekebilir: Sonsuza Kadar Satın Alınacak ve Elde Tutulacak 2 Kripto Para Birimi

Bununla birlikte, ikinci olarak, Walmart’ın meta veri tabanında mağaza kurmak üzere olması çok daha olasıdır. Bir yerde. Walmart’a veya ticari uygulamalarına itirazınız olsa bile bu açıkçası heyecan verici. Meta veri deposuna giren Walmart, bir Süper Merkez inşa ediyor, aynı anda meta veri deposunun uzun vadeli uygulanabilirliği hakkında birçok şey söylüyor.

Walmart metaverse perakende rekabetini ezecek mi?

Pek çok şirket metaverse gayrimenkullerini ve ilgili yapılarını talep etmek için metaverse’e akın ettiğinden, oraya yönelen perakendeciler de var. Şimdiye kadar, büyük ölçüde avatarlar için NFT aksesuarlarına odaklanan moda perakendecileriydiler, ancak bunun sonu olması için hiçbir neden yok. Ne de olsa metaveriyi geliştiren mimarlar var, öyleyse neden bu yapıları donatmak için mobilya mağazaları olmasın?

Bir Walmart’ın içine girmiş olan herkes, bunun tüm insanlar için her şey olmaya yönelik bir tür alçakgönüllü girişim olduğunu bilir. Ucuz bir yan masaya ihtiyacınız varsa, Walmart’a gidin. Bir kış fırtınası için bir kutu mum istiyorsanız, Walmart. Tabii ki, gerçek dünyada, yiyecek ve ilaç gibi şeyler de sunuyor, ancak bunlar tam olarak meta veri deposu için geçerli değil. Yoksa yaparlar mı?

Metaverse deneyimi söz konusu olduğunda, yiyeceğe veya ilaca ihtiyacınız yoktur, ancak Walmart için beş yıllık bir deneyden sızdırılmış bazı konsept video, sanal bir Walmart mağazasında çok gerçek ürünler satın alan bir sanal alışverişçiyi göstermektedir. Ve bu, metaverse zamanında bir eon iken, Walmart’ın “Verse to Store”, “Verse to Curb” ve “Verse to Home” için ticari markalar için başvurduğu ve herkesin kolayca “Metaverse to …”

Metaverse gayrimenkulünün öncüsü

Bu nedenle, meta evrene bir sonraki girişiminiz, yaklaşan Decentraland Moda Haftası sırasında bir konser görmek veya arkadaşlarınızla takılmak olabilir, ancak aynı zamanda teslim edilecek çok gerçek atıştırmalıkları seçebileceğiniz metaverse Walmart’ı da durdurabilir. metaverse tabanlı etkinliğiniz için zamanında.

Bunun olacağı kesindi. Ve metaverse gayrimenkul arayan perakendecilerin dikkat etmesi gerekiyor. E-Ticaret’i meta veri deposuyla birleştirmek, özellikle söz konusu işletme aynı zamanda gerçek dünya ürünleri de satıyorsa, herhangi bir meta veri deposu perakende satış yerinin değerini artırmanın basit bir yoludur. Mağaza ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, bir NFT tişörtü ve dört ila altı hafta içinde ortaya çıkan gerçek dünya versiyonunu sunmayı hayal etmek zor değil.

Metaverse perakende gayrimenkul yatırımcıları bu alanı yakından izlemeli – Walmart’ın dünyaya girmesi, patlamanın daha yeni başladığını gösteriyor. Boş sanal alışveriş merkezleriniz ve vitrinleriniz yaklaşan fırtınaya hazır olmalıdır. Kiracılarınız dünyanın en büyük perakendecilerinden biriyle rekabet etmek üzere olduklarından, özel ve keşfedilmeye değer olmalıdırlar. Rekabetçi kalabilmek için gerçek dünyada olduğu gibi metaverse’e de aynı gücü getirmeleri gerekecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu