HaberlerMetaVerse Haberleri

VR Commerce Metaverse SPACE, Call Of Duty, CD Projekt Red & Dash Pay’den Destek Aldı

SPACE , video oyunu geliştirme ve blok zinciri alanlarında kapsamlı deneyim getiren üç yeni kilit ekip üyesinin eklenmesiyle “ticaret metaverse“sinin evrimini hızlandırmak için yeni bir ivme kazanıyor.

İnsanlar buluşabilecekleri ve diğer kullanımlarla etkileşime girebilecekleri birbirine bağlı sanal dünyalarda yaşama fikrini benimsemeye başladığında, Metaverse fikri 2021’de gerçekten ana akıma çarptı. SPACE, ticaret metaverisi ile sosyal ticaret alanında bu çeşitli dünyaları birbirine bağlayan “ekonomik yapıştırıcı” olmak istiyor.

SPACE, kullanıcıların kendi sanal ticaret alanlarını tasarlayıp inşa edebilecekleri ve sanat, moda ürünleri, müzik, oyunlar ve daha fazlasını satabilecekleri bir proje inşa ediyor. Kullanıcıların, örneğin satmak istedikleri sanal ürünleri sergileyebilecekleri bir mağaza, galeri veya müzik mekanı oluşturmaları için gerekli tüm araçları sağlar. Satış noktası araçları Stripe tarafından teslim edilir.

Bir alan oluşturulduktan sonra, kullanıcılar bir sanal gerçeklik başlığı kullanarak veya SPACE‘in masaüstü ve mobil uygulamaları aracılığıyla bu alana girebilirler. En iyi özelliklerinden biri, kullanıcıların çeşitli mekanlarda gezinirken diğer kullanıcıları görmelerini ve duymalarını sağlayan uzamsal sestir. İnsanlar kendilerini avatarlar aracılığıyla temsil eder.

Dikkatinizi Çekebilir: Alonzo Piyasaya Sürüldükten Sonra Cardano’da Neler Yaşanıyor ?

SPACE, Erken Erişim Alfa’sını geçen yıl başlattı ve şimdiden 15.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Amfi tiyatrolar, konser salonları, uçak hangarları, motor gösterileri, sanat odaları ve müzik odaları dahil olmak üzere bir dizi mevcut alana erişilebilir.

SPACE’in yeni çalışanları arasında, ürün stratejisini yönetmekle görevlendirilecek olan Call of Duty kurucu ortağı Chance Glasco ve daha önce oyun geliştiricisi CD Projekt RED ile ilişkili olan ve SPACE’in proje lideri olarak görev yapacak olan Antonio Molina yer alıyor. Ayrıca ekibe, şirketin yeni Blockchain lideri olarak işe alınan Dash NEXT‘in kurucu ortağı Felix Mago da katılıyor.

SPACE kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Batis Samadian, yeni işe alınanları memnuniyetle karşıladı ve blok zinciri ve oyun geliştirme becerilerini orijinal ekibin kripto, e-ticaret ve VR deneyimine ekleyeceklerini söyledi.

Şirket, yeni işe alımların Metaverse içinde ticaret ve oyun arasındaki artan yakınlaşmanın altını çizdiğini ve SPACE’in daha kaliteli bir ürün sunmasını sağlayacağını ekledi.

Yeni ekip üyeleri, SPACE‘e, Animoca Brands, Coinfund, Dapper Labs, Digital Currency Group, LD Capital, Ghaf Investments ve HOF Capital gibi yatırımcıların katılımıyla gerçekleşen 7 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattıktan birkaç hafta sonra katıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu