Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriCardano (ADA)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerSolana (SOL)

Vitalik Buterin’in Ethereum Topluluğu İçin “2035’te Dünyayı Kurtarmak” Anketi Cardano Tarafından Bitcoin ve Solana’ya Karşı Kazanıldı

Vitalik Buterin'in Ethereum Topluluğu İçin "2035'te Dünyayı Kurtarmak" Anketi Cardano Tarafından Bitcoin ve Solana'ya Karşı Kazanıldı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yayınlanan ve ETH topluluğuna ETH orada olmasaydı 2035’te tercih ettikleri para biriminin ne olacağını soran anket, Cardano’nun zaferini kazandı.

Vitalik Buterin tweet attı:

“Ethereum topluluğu için anket. 2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm işlemlerin + tasarrufların %80’i ETH olmayan tek bir para biriminde. Hangisi olmasını tercih edersin?”

ABD Doları dahil üç kripto Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) birbirleriyle yarıştı.

Anket sonucu, Ethereum topluluğu, ETH yoksa gelecekteki para birimi olarak rakipleri Cardano’yu tercih ettiği için büyüleyici.

Dikkatinizi Çekebilir: Web3 Geliştiricileri Artık “Coinbase Bulut Geliştirici Forumu” Üzerinden Coinbase Bulut Topluluğuna Doğrudan Erişime Sahip Olacak

Topluluğun yanıtlarını kaydetmek için 24 saati vardı, toplam 600.697 kullanıcı yanıtlarını kaydetti ve Cardano , 2035 yılına kadar dünyayı kurtarmak ve işlemlere hükmetmek için lehine %42 oy aldı.

Tüm kriptoların kralı Bitcoin, Cardano’ya neredeyse %4 kaybederken, USD ve Solana sırasıyla sadece %6.5 ve %13.1 ile en düşük desteği aldı.

Cardano, akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinden sonra ciddi bir ilgi gördü; Aralık 2021’in sonlarında Charles Hoskinson, Cardano’da yaklaşık 175 projenin bulunduğunu ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 11 projenin üstlenileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu