Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin, Time dergisine Kripto Para Piyasasındaki Tehlikeleri Anlattı

V. Buterin, Time dergisine kripto para birimleri alanındaki tehlikeleri anlattı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Time dergisinin Mart sayısının kapağını süsledi. Ayrıca doğrudan dahil olduğu sektördeki potansiyel tehlikeler hakkında yayına bir röportaj verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

80 dakikalık röportaj sırasında Buterin, dijital varlıkların kötüye kullanıldığında “distopik potansiyelini” anlattı. En büyük endişeleri arasında aşırı aktif yatırımcılar, yüksek işlem ücretleri ve servetlerini kripto para birimleri ve takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) yaptığını iddia edenlerin halka açık zenginlik gösterileri yer alıyor.

Buterin, piyasa değeri ve sayısız diğer proje ile ikinci en büyük kripto para birimine güç veren ağ olan Ethereum için büyük umutlara sahip olsa da, daha eşitlikçi bir dijital ekonomi yaratma vizyonunun, vicdansız katılımcıların eylemleri tarafından tehlikeye atılmasından endişe ediyor. .

Önerilerimizi geliştirmezsek, yalnızca doğrudan kâr amaçlı olan şeyler geçerli olacaktır” dedi.

Röportaj ayrıca Buterin’in Ethereum ile ilgili diğer acı noktalarına da değindi, örneğin 2016’daki rezil Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) hack’i de dahil olmak üzere evriminin son derece zor dönemlerinde toplulukta gücün ne ölçüde kullanıldığı gibi. Röportajda Buterin, kendisini toplumu etkileyen sorunlarla uğraşırken “altın ortalamaya” sahip pragmatik bir lider olarak sundu.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador’daki Şirketler Bitcoin İle Ödeme Yapmaya Başladı

Buterin, yıllar içinde kişisel blogunu Ethereum’un geliştirilmesiyle ilgili teknik çözümleri tanıtmak için kullandı. Aralık 2021’de, Ethereum 2.0’ın bir modifikasyonunu araştıran “Endgame” adlı bir düşünce deneyi sundu. Buterin yazısında, blok üretiminin merkezileştirilmesi başta olmak üzere büyük ödünleşimlerle ağ ölçeklenebilirliği için iyileştirmeler önerdi.

Ethereum’un bir Proof-of-Stake ağına geçişi hala gecikmiş olsa da, topluluk ve yatırımcıların gelecek için büyük umutları var. Şu anda Beacon Chain test ağında 316.000’den fazla doğrulayıcı ve yaklaşık 10,1 milyar ETH stake ediliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu