Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili en büyük pişmanlığını açıkladı

Altı yıl içinde Ethereum, yeni başlatılan bir projeden , DeFi‘den NFT‘lere kadar değişen uygulamalarla, günde 9 milyar dolar değerinde hareket eden küresel bir yerleşim platformuna geçti.

Peki Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in en çok pişman olduğu şey nedir ?

Sekiz kurucu ortak, Buterin’in kendisi, poker koçu Mihai Alisie, Kanadalı girişimci Anthony Di Iorio, programcı Jeffrey Wilcke, matematikçi Charles Hoskinson, Colored Coins üzerinde çalışan Amir Chetrit, SyNerG Music CEO’su Joseph Lubin ve bilgisayar bilimcisi Gavin Wood’dur.

ilgili içerik : Vitalik Buterin, DeFi Sektörünün Büyümesini Durduruyor

Hoskinson şimdi bu ay akıllı sözleşmeleri tanıtan Cardano‘nun kurucusu, Gavin Wood ise Polkadot‘u inşa ediyor. Her ikisi de piyasa değerine göre en iyi 10 blok zinciri platformudur.

O zamanlar, Ethereum’un kar amacı gütmeyen bir şirket mi olması gerektiği konusunda büyük bir tartışma vardı. Neredeyse bir şirket olarak kuluçkaya yatırıldı ama kağıt asla imzalanmadı. Bu konu bölücüydü ve hatta Hoskinson’ın gruptan atılmasına yol açtı.

İnsanları küçük gruplarda sıkı bir şekilde koordine etmek beklediğimden daha zor. Özellikle büyük teşvik çatışmaları söz konusu olduğunda, herkesin bir daire içinde oturmasını, birbirlerinin doğal iyiliğini görmesini ve geçinmesini sağlayamazsınız, diye ekledi.

ilgili içerik : 2021’in İlk Yarısındaki Toplam NFT Satış Tutarı

Diğer sorular

Ethereum Virtual Machine kendisi tasarım açısından, 256 bit yapmak için kötü bir fikir olduğunu ama 64 bit olması gerektiğine değindi. Bu, verileri daha hızlı işleyebilen 64 bit sistemlerle daha hızlı çaışan işlem gücünü ifade eder.

Buterin, kriptoyla ilgilenmemiş olsaydı, muhtemelen bir tür sosyal medya platformu tasarlamaya çalışacağını söyledi.

Geçen yıl Singapur’da geçirdiğim büyük zaman diliminin beni biraz değiştirdiğini hissediyorum. Yaklaşık on yıldır ilk kez kendi başıma ve kendi düşüncelerimle olmak ilginçti dedi.

Tesla CEO’su Elon Musk da ağırlığını koydu ve Buterin’e aşkın ne olduğunu sordu. X AE A-12 canımı yakma… diye yanıtladı.

Daha Fazla Ethereum Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu