Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Classic (ETC)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin Ethereum İçin Bir Teklifte Bulundu!

Vitalik Buterin: Sharding Teklifi! İşte Haber Detayları!

Sharding, yani bir yerine birbirine bağlı alt blok zincirlerinin varlığı, Proof-of-Stake’e dayalı geleceğin Ethereum (ETH) ağının yeniliklerinden biridir. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bu mekanizmanın nasıl görünebileceğini anlattı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Twitter’da Vitalik Buterin, Proto-danksharding, yani EVM tarafından yürütülemeyen sözde blobları taşıyan işlemlere odaklanan bir veri doğrulama komut dosyası fikrini paylaştı.

Proto-danksharding’in, her bir parça için ayrı bir sunucu yerine yalnızca bir teklif sahibinin tüm işlemleri ve belirli bir yuvaya düşen tüm verileri seçtiği bir parçalama tekniği olan danksharding’in yerini alması amaçlanmıştır.

Açıklanan çözüm, bazı dunksharding öğelerinin uygulanmasını içerdiğinden bir ara seçenek olabilir. Aynı zamanda bu, daha büyük bir blok boyutu gerektiğinden artan veri kullanımıyla sonuçlanır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum Classic (ETC) Beklenmedik Şekilde Yükseldi! Altcoin Haberinin Detayları!

Ethereum’un kurucusu, ağın çok fazla veri ve bellek depolama gereksinimi getirmemesi için blob verilerinin her 30 günde bir otomatik olarak silinmesini önerdi.

Ethereum ağı, geliştiriciler tarafından Kiln çok istemcili test ağının başlatılması nedeniyle birleşmeye, yani Proof-of-Stake konsensüsüne tam teşekküllü bir geçişe daha da yakındır.

Test ağı “gerçek dünya” özelliklerini taklit eder ve Ethereum’un (ETH) yeteneklerini stres testi yapmak için tasarlanmıştır.

Son zamanlarda, Ethereum mevduat sözleşmesi 10 milyon Ether işaretini geçti. Şu anda, bu ETH’lerin değeri, ilk 10 kripto para biriminin birleşik piyasa değerine eşit olan 30 milyar doları aşıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu