Altcoin HaberleriBored Ape Yacht Club (BAYC)HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Vitalik Buterin, Bored Ape Yacht Club NFT Yorumu

Ethereum'un kurucu ortağı, NFT'leri kumarla karşılaştırarak Bored Ape Yacht Club ve diğer tahsil edilebilir jetonların etrafındaki yutturmacayı anlamsız buldu.

Vitalik Buterin, American TIME dergisine verdiği bir röportajda, takas edilemeyen tokenlere aşırı odaklanmayı eleştirdi. Ethereum’un yaratıcılarından biri, kamu kurumlarında bir “servet göstergesi” olarak algılanan token satın alan istekli yatırımcıların fonlarının güvenliği konusunda endişeli. Buterin, milyonlarca dolara NFT satın almayı uygun görmüyor, çünkü bu para ister yatlar ister Lamborghini spor arabaları olsun, somut lüksler satın alabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Buterin, popüler proje Bored Ape Yacht Club’a (BAYC) atıfta bulunarak, “Tehlike, insanların 3 milyon dolara boyalı maymunları satın almaya hazır olmaları ve bu zaten bir tür kumar haline geliyor” dedi.

BAYC ekosisteminin önemli bir bileşeni haline gelen ve uzun zamandır beklenen ApeCoin (APE) tokeninin proje tarafından piyasaya sürülmesinden sonra BAYC etrafındaki hype fırladı. Bu ay, geliştirici Yuga Labs, Larva Labs tarafından oluşturulan NFT’lerin Cryptopunks ve Meebits koleksiyonlarının fikri mülkiyet haklarının satın alındığını duyurdu.

Buterin, Ethereum’un örneğin adil oylama veya şehir planlaması sistemleri gibi sosyal projelerin oluşturulması için bir sıçrama tahtası olması gerektiğine inanıyor. Bununla birlikte, Ethereum, açgözlülüğe yol açma tehlikesiyle karşı karşıya, çünkü yalnızca anında kâr getiren şeyler temelinde yaratılmaya başlandı. Buterin, bunların dünyaya gerçek faydalar sağlayabilecek şeylerden çok uzak olduklarından şikayet etti. Ethereum’un yaratıcılarından biri olarak güvenilirliğinin, ağın gelişiminin “yoldan sapması” için yeterli olmadığını kabul etti. Adem-i merkeziyetçilik ilkelerini takip eden Ethereum, yalnızca kurucu ortağın kendi vizyonunu değil, aynı zamanda büyüyen bir topluluğun çıkarlarını da karşılamalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple teknolojisi Kanada’nın önde gelen bankası tarafından kullanılacak

Daha önce, Vitalik Buterin, NFT’lerin ünlüleri zenginleştirmek değil, insanların sorunlarını çözmesi gerektiğini söyledi. Ve geçen yıl, TIME dergisi Buterin’i yılın inovasyonunda en etkili 100 kişiden biri seçti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu