Haberler

Visa ve Mastercard Rusya’daki tüm operasyonları askıya aldı

Visa Inc. ve Mastercard Inc. , Başkan Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgal etme kararının ardından ekonomiyi uluslararası toplumdan daha da izole etmekle tehdit eden koordineli bir girişim olan Rusya’daki faaliyetlerini askıya alıyor.

Cumartesi günü birbirinden dakikalar içinde gelen ayrı açıklamalarda Visa , “Rusya’nın Ukrayna’yı sebepsiz yere işgaline ve tanık olduğumuz kabul edilemez olaylara” atıfta bulunurken, Mastercard “ mevcut çatışmanın benzeri görülmemiş doğasına ve belirsiz ekonomik ortama atıfta bulundu. ”

Her şirket, net gelirinin yaklaşık %4’ünü Rusya ile bağlantılı işlerden elde ediyor.

Kararlar, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’in ABD’li milletvekilleriyle yaptığı görüntülü görüşme sırasında şirketleri Rusya’daki tüm işlerini durdurmaya çağırmasından saatler sonra geldi. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyesi Kaliforniya Demokrat Temsilcisi Brad Sherman, Ukraynalı liderle anlaştığı çağrısının ardından tweet attı.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano’dan Charles Hoskinson ConsenSys’i Eleştirdi, JPMorgan’ın Cardano’da Payının Olmadığını İddia Ediyor

Visa ve Mastercard, Rusya’da verilen kartlarıyla başlatılan hiçbir işlemin artık ülke dışında çalışmayacağını, Rusya dışında verilen kartların ise Rus tüccarlarında veya ATM’lerinde çalışmayacağını söyledi.

Visa, Rusya’da o ülkede düzenlenmiş bir kartı olan tüketicilerin oradaki mal ve hizmetler için ödeme yapmaya devam edebileceğini, ancak şirketin işlemleri işleme koymayacağını kaydetti. Bu, Rusya’nın Ulusal Ödeme Kartı Sistemine veya NSPK’ya bağlı olacak.

Rusya Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, Rus bankaları tarafından verilen Visa ve Mastercard ürünlerinin süresi dolana kadar çalışmaya devam edeceği belirtildi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu