Altcoin HaberleriAxie Infinity (AXS)HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

VIDT Datalink’in Destekli NFT’leri, Fiziksel Ile Dijitali Birbirine Bağlar.

Fiziksel ile dijitali birleştirme alanında lider olan VIDT Datalink , bir başka kullanım senaryosu daha sağladı. Bu kez Hollanda merkezli güvenlik uzmanları, teknolojilerini daha da ilerletmeyi ve bunu birden fazla Rolex’ten oluşan Midas Metaverse Koleksiyonunu güvence altına almak için kullanmayı başardılar.

Desteklenen bir NFT’nin (bNFT) VIDT Veri Bağlantısı mimarisine giriş, kimlik doğrulama sertifikasının benzersiz bir NFT’ye bağlanmasına izin verir, böylece özgünlük, kaynak ve sahiplik tartışılamaz – NFT gerçek dünya varlığı tarafından ‘desteklenir’.

Kullanım Durumu Test Edildi

VIDT Datalink zaten Audemars Piquet ve diğer bu kullanım senaryosunu kanıtlamıştır Rolexes . Önce saatlerin orijinalliği uzmanlar tarafından doğrulandı, ardından ayrıntılı açıklamalar ve makro fotoğraflar, blok zincirine sabitlenmiş bir kimlik doğrulama sertifikasına eklendi.

Sertifikanın dijital parmak izi veya karması daha sonra yeni basılmış bir NFT‘ye dahil edildi ve saat sahibinin dijital cüzdanında saklanarak değişmez dijital mülkiyet kanıtı sağladı.

Midas Metaverse Koleksiyonu

Metaverse şu anda sıcak bir konu ve haklı olarak öyle. Metaverse’deki büyük oyuncular arasında Decentraland, Sandbox, Axie Infinity vb. Gibi iyi bilinen projeler yer alıyor.

Metaverse, oyun, e-ticaret ve lüks ürünler gibi gerçek dünyanın birçok yönünü kopyalamayı ve bunları çok daha düşük maliyetler ve daha kolay erişilebilirlik ile sanal dünyada kullanılabilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Bu sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki bağlantılar son derece önemlidir ve VIDT Datalink’in devreye girdiği yer burasıdır. Teknolojisi bu bağlantıları kalıcı ve bağlayıcı kılmaktadır.

Bu nedenle lüks saat sektöründe, bir saatin tam kimlik doğrulama ve sahiplik verileri sanal olarak bir NFT biçiminde var olabilirken, gerçek dünyada saat sahibi saatini takabilir, içeriğinde değişmez bir kopya olduğu bilgisiyle içerik. saate bağlanan ve onu kopyalanmaya karşı koruyan ve sahipliğini kanıtlayan sanal dünya.

VIDT Datalink teknolojisi artık Midas Metaverse Collection’ı koruyor. İşte bu koleksiyondaki bazı saatlerin kısa bir açıklaması: 

Dikkatinizi Çekebilir: Damien Hirst’ün deneysel NFT müzayedesi The Currency aşırı talep gördü

  • Rolex King Midas, 1964’te paranın satın alabileceği en ağır altın saatti. Zamanının en abartılı saatlerinden Gérald Genta tarafından Kral Midas efsanesine bir övgü olarak sağ kola takılmak üzere tasarlandı. sol eli altın dokunuşa sahipti.
  • Explorer 2 1655, mağaraların karanlık yerlerini keşfeden ve uzak kutupları karakterize eden uzun gecelerde dışarı çıkmaya cesaret eden cesur erkekler ve kadınlar için yapıldı. Saat, benzersiz turuncu ok şeklindeki kolundan sonra İtalyanca ok anlamına gelen ‘Freccione’ takma adıyla tanınır. Steve McQueen’in bu saatlerden birine sahip olduğu söyleniyor, ancak taktığına dair hiçbir fotoğraf bulunamadı!
  • 1964 Milgauss da çok seçkin bir azınlık için tasarlandı. Bunlar arasında, İsviçre’deki CERN nükleer araştırma tesisindeki, çalışmalarında deneyimledikleri manyetik alanlara dirençli olacak bir saate ihtiyaç duyan bilim adamları da vardı. Saate, “Faraday kafesi” görevi gören ve saati manyetik bozulmalardan koruyan yumuşak bir demir kafes yerleştirildi.

Ortaklıklar

VIDT Datalink, aralarında var olan sinerjiden en iyi şekilde yararlanacak bazı stratejik ortaklıklar kurmuştur. İlk olarak, Morpheus Network , tedarik zincirlerinin güvenilirliğini güçlendirmeye, onları daha şeffaf ve güvenli hale getirmeye ve bütünlüğünü garanti etmeye odaklanan bir projedir. VIDT Datalink, bu amaçla Morpheus Network ile birlikte çalışmaktadır ve PoC’ler ve MVP’ler geliştirmek amacıyla kullanım senaryolarını keşfetmeye çalışmaktadır.

WordProof kayada değer bir diğer önemli ortaktır ve tıpkı VIDT Datalink’in fiziksel içeriği doğrulaması gibi çevrimiçi içeriği doğrulamak için son derece önemli olduğunu kanıtlamıştır. Burada bir örnek yine vintage saat sektöründe karşımıza çıkıyor. VIDT’nin gerçek fiziksel saatleri doğruladığı ve güvence altına aldığı yerde, Wordproof teknolojisi ürün sayfaları, yasal belgeler ve siparişler gibi çevrimiçi içeriği zaman damgası ve sabitler.

Daha Fazlası: Kripto para haberleri

Çözüm

Kişisel servetinin giderek daha fazlasını çeşitli kripto projelerine yatıran milyarder Kevin O’Leary’ye göre:

“Bildiğiniz gibi saat endüstrisi şu anda dünyanın en hızlı büyüyen varlık sınıflarından biri. Kaliteli saatler ticaretinde multi milyar dolarlık ikincil piyasa ve kimlik doğrulama ve sigorta amaçlı herhangi bir NFT’miz yok. Bunu istiyoruz ve saat endüstrisi de öyle.”

VIDT Datalink, O’Leary’nin dileğinin gerçekleşmesi için mızrak teknolojisinin ucunu şimdiden sağlıyor. Saatler ve elmaslar gibi gerçek dünya nesnelerinin mikroskobik görüntülemesi, blok zincirine sabitlenmiş benzersiz ve değişmez NFT’lere bağlı tüm köken ve mülkiyet verileriyle birlikte, dolandırıcılık ve mülkiyet sorunlarını bir kez ve herkes için çözer.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu