NasılNedirRehber

VIBE Coin Nedir?

Vibe Coin Nedir? "Blockchain'de VR ve AR Teknolojisi" - VIBE Coin Nasıl Çalışır? VIBE Coin Nasıl Alınır? VIBE Coin Yorum, Geleceği Hakkında Herşey.

Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ve blok zinciri günümüzün en ilginç teknolojilerinden bazılarıdır. VibeHub (VIBE), onları birleştirmeye çalışan bir projedir.

VIBE, blok zinciri ve VR teknolojisini entegre eden ilk şirket olmasa da, tam bir pazar geliştiren ilk şirketlerden biri. Kullanıcılar, VIBE yardımcı program belirteçlerini kullanarak konserler ve eğitim seminerleri gibi etkinliklere erişim satın alabilecek ve dijital varlık satın alabilecekler.

Ancak, VibeHub gibi bir projeye gerçekten ihtiyaç var mı ve VIBE token’lari hiç kullanılacak mı?

Bu Vibe Coin incelemesinde, kullanım durumları, teknoloji ve ekip üyeleri gibi faktörleri içeren projeye derinlemesine bakacağız. Ayrıca, mevcut kripto para birimi ortamında VIBE coinin uzun vadeli benimsenme potansiyelini de analiz edeceğiz.

VibeHub (Vibe) nedir?

Vibe, ilk blockchain tabanlı sanal ve artırılmış gerçeklik pazar platformlarından biridir. Hızla büyüyen sanal gerçeklik endüstrisinde kendi çözümlerini geliştiren Ceek VR ve Decentraland gibi diğer blok zinciri tabanlı projelere katılıyor.

Bazı analistler, VR endüstrisinin 2020 yılına kadar 100 milyar dolara kadar büyüyeceğini ve bu teknolojiyi keşfeden ilk blok zincirlerinden biri olan VibeHub’ın sektörde bir dev haline gelebileceğini tahmin ediyor. Tabii ki, bu benimsemeyi gerçekçi bir şekilde görmeden önce gerçekleşmesi gereken bir takım şeyler var.

VibeHub (VIBE) ne işe yarar?

VibeHub (VIBE), etkileşimli VR’yi bir olasılık haline getirmeye odaklanmıştır. Hacimsel video teknolojileri aracılığıyla öğretmenlerin, sanatçıların, müzisyenlerin, komedyenlerin ve daha fazlasının hologramlarını oluştururlar ve ardından bu hologramları sanal gerçeklik ortamında yayınlarlar. Bu, milyonlarca kişiye tek bir akış üzerinden performans ve eğitim getirecek.

VIBE Coin ve VibeHub Ekosistemi, VIBE Nedir, vibe, vibe coin nedir, coin, vibe coin, vibehub
VIBE Coin ve VibeHub Ekosistemi

Kullanıcılar, VR aracılığıyla oyun izleyebilecek ve katılabilecek, konserlere katılabilecek, dersleri dinleyebilecek ve diğer performansları görüntüleyebilecek. VibeHub sunucuları, bireysel akışlardan büyük kitlelere ve katılımcılara sahip akışlara kadar her şeyi desteklemek için optimize ediliyor. Vibe, böyle bir fikri deneyen ve uygulayan ilk şirkettir ve onları yalnızca VR alanında değil, aynı zamanda blok zinciri alanında da benzersiz kılar.

Platform, ana ağını Eylül 2018’de başlattı, ancak VIBE belirteci Ethereum blok zincirinde kalıyor. VibeHub tarafından geliştirilen hibrit çözüm, Ethereum blok zincirini kullanır, ancak aynı zamanda mikro işlemlerin gaz ücreti olmadan zincir dışı tamamlanmasına izin verir.

VibeHub (VIBE) Nasıl Çalışır?

Hem sanal gerçekliğe hem de artan artırılmış gerçeklik alanına odaklanan VibeHub, hacimsel videolar kullanarak video aktarıcıların hareketlerini yakalayarak çalışır.

Bu hacimsel videolar, özel olarak oluşturulmuş bir VibeHub VR ortamında kişinin hologramını oluşturmak için kullanılır. Zaten 100’den fazla hacimsel yakalama ve ilgili hologram avatarları yarattılar.

VibeHub'da Fotoğraf Gerçekçi Hologramlar, VIBE, VIBE NEDIR, VIBECOIN NEDIR, VIBE COIN NEDIR, VIBEHUB VIBE NEDIR
VibeHub’da Fotoğraf Gerçekçi Hologramlar

Bu, daha önce mümkün olandan daha sürükleyici bir ortam yaratır. VR ve AR donanımına sahip olmayanlar bile, masaüstü veya mobil cihazlarda uyumlu modern tarayıcılarda WebGL/WebVR aracılığıyla VibeHub deneyiminin keyfini çıkarabilir.

VibeHub, Unity, Samsung Gear, Sony Playstation, Microsoft Hololens, HTC Vive, Oculus Rift ve Daydream by Google gibi VR donanım ve yazılım geliştiricileriyle ortaktır. Diğer donanım ve yazılım satıcıları geliyor ve yakında hiç kimse VibeHub deneyiminden mahrum kalmayacak.

Vibe’nin Sundukları

Vibe ekibi yeni ve heyecan verici bölgelere doğru ilerledikçe platformun potansiyeli büyümeye devam ediyor. Halihazırda platform olgunlaşmakta ve kullanıcılarına birçok özellik sunabilmektedir.

Para Kazanma

Elbette insanlar dijital varlıklardan para kazanabilmekle ilgileniyorlar ve Vibe, hacimsel video ve platformundaki diğer sanal varlıkları kullanarak bunu mümkün kılıyor.

Çevrimiçi Teşhir

YouTube, çevrimiçi teşhir oluşturmaya yönelik orijinal video platformuydu, ancak Vibe, çevrimiçi teşhiri yeni bir düzeye taşıyor ve kullanıcılara “kitleler arasında bir ses” vermeyi vaat ediyor. Kullanıcılar fikirlerini ve mesajlarını geniş ve uzaklara yeni ve benzersiz bir şekilde yayabilecekler. VibeHub’a ek bir VR/AR pazarının eklenmesi, kullanıcıların ürünlerini her zamankinden daha hızlı tanıtmalarını ve lazer hedefli bir kitleye ulaşmalarını sağlayacaktır.

Hızlı, Kolay Ödemeler

Vibe, blok zinciri ve zincir dışı çözümlerden oluşan hibrit bir çözüm kullanarak mikro işlemlerden büyük işlemlere kadar her şeyi hızlı ve kolay hale getirir. Platformda ödeme göndermek ve almak sadece birkaç dakika içinde gerçekleşir ve mikro işlemler anında zincir dışı işlenir. Kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesi ve anlaşılması, kullanıcılar işlemlerin ne kadar sorunsuz ve sorunsuz olabileceğini anladığında platformun daha da hızlı büyümesini sağlayacaktır.

Çevrimiçi Alışveriş

E-ticaret çok büyük bir hal aldı ve bugün neredeyse her şey çevrimiçi olarak satın alınabiliyor. Vibe, kullanıcıların eğitim hizmetleri, müzik, oyun hizmetleri ve daha fazlasını satın almalarına olanak tanıyan bir pazar yeri sağlayarak da bu devrime katılacak. VibeHub, avatarların kullanımı ve çevrimiçi olarak başkalarıyla bağlantı kurma yeteneği aracılığıyla bir buluşma platformu olarak bile hareket edebilir. Tüm bunlar tek bir platformda ve tek bir birleşik para biriminde yer alacak.

Güvenlik

Güvenlik, herhangi bir kripto para biriminde en yüksek önceliktir ve Vibe’deki yöneticiler, Vibe yazılımının herhangi bir sorun veya sorun için sürekli olarak izlendiğini sürekli olarak vurguladılar. Büyük bir kullanıcı tabanı ve bir kripto para biriminin birleşimi, platformun her zaman güvende kalması gerektiği anlamına gelir. VibeHub’da güvenlik en önemli önceliktir.

Sürükleyici Deneyim

VibeHub’ın hologram avatarları tarafından sağlanan sanal gerçeklikten daha sürükleyici çevrimiçi hiçbir şey yoktur. Kullanıcılar bu sanal dünyada kendi yaratıcılıklarını ifade edebilir ve dünya çapında milyonlarca kişiyle paylaşabilir. Video akışı gibi ama çok daha sürükleyici.

Ödüllendirilen İçerik Oluşturucular

Merkezi web sitelerinin içerik oluşturucuları platformlarında ödüllendirme biçimleriyle ilgili birçok sorun oldu, ancak VibeHub, içerik oluşturucuların içerikleri için uygun şekilde ödüllendirilmelerini sağlamak için tasarlandı. VibeHub, içerikten doğrudan yaratıcıya giden tüm gelire sahiptir. Başka kimse kesmiyor. Ortak içerik üretme ve geliri paylaşma fırsatları da olacak.

VibeHub (VIBE) Ekip Üyeleri

Vibe, eşit derecede çeşitli geçmişlere sahip oldukça ilginç bir ekip üyesi karışımına sahiptir. Örneğin, Allessio Mack (Kurucu Ortak), kendisini AR ve VR teknolojisinde uzmanlaşmış “kendi kendini yetiştiren bir teknoloji gurusu” olarak tanımladı. VibeHub’ı kurmadan önce Konvict Entertainment’ın (Akon’un müzik şirketi) CTO’su olarak çalışıyordu.

VibeHub (VIBE) Ekip Üyelerinden Bazıları, VIBE, VIBEHUB, COIN, NEDIR, NASIL, KIMIN, GELECEGI, VIBE GELECEGI, VIBE YORUM, VIBE COIN YORUM
VibeHub (VIBE) Ekip Üyelerinden Bazıları

2015’ten beri Blockchain danışmanlığında çalışan Matthew Myers tarafından kurucu olarak katıldı. Bundan önce Calgary, Kanada’da Petrol ve Gaz endüstrisinde çalışıyordu. Projedeki kıdemli geliştirici, daha önce VRITALL adlı bir şirkette geliştirici olarak çalışmış görünen Fred Bender.

VibeHub ekibinde en az 10 ekip üyesi daha var ve onlar hakkında daha fazla bilgiyi VibeHub ekip sayfasından okuyabilirsiniz. Ekip üyelerinin çoğunun konumu göz önüne alındığında, VibeHub’ın Los Angeles merkezli olduğu görülüyor.

VIBE Coin

Daha önce de belirttiğim gibi platformda kullanılan bir kripto para birimi var ve VIBE coin sembolü ile biliniyor. VibeHub ekosisteminde mal ve hizmet satın almak için kullanılan bir yardımcı program simgesidir. Ayrıca platformda oy kullanmak, sanal konserlere katılmak ve benzerleri için de kullanılacak.

VibeHub, Ağustos/Eylül 2017’de bir ICO düzenledi ve her biri 0,014 $ fiyatla 160 milyon VIBE sattı. Bunu, açıklanmayan bir fiyata 100 milyon VIBE jetonunun özel satışını izledi. Bu, projenin minimum 2,24 milyon dolar topladığı anlamına geliyor.

Token, 10 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.28$’a ulaştı, ancak o zamandan beri sert bir şekilde düştü ve 22 Kasım 2018 itibariyle 0.03$’ın hemen altında işlem görüyor. Bu, ICO fiyatının hala iki katı olsa da, ana ağ piyasaya sürüldüğünde kısa bir artış olmasına rağmen, token 2018’in çoğunda istikrarlı bir şekilde düştüğü için bu noktada çok fazla yaşam belirtisi göstermiyor.

VIBE, HitBTC, IDEX ve LATOKEN’de de listelenmesine rağmen, neredeyse tüm işlem hacmine sahip olan Binance Exchange’den VIBE satın alabilirsiniz.

Bir ERC-20 jetonu olarak VIBE’yi ERC-20 uyumlu cüzdanlardan herhangi birinde saklayabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu