NasılNedirRehber

Vet Coin Nedir? VeChain Açıklaması

VeChain (VET) Coin Nedir? Vet/Ven Coin Nedir? Vet Coin Projesi Nedir? VeChain Ağı Hakkında Bunları Bilmelisiniz.

VET, esas olarak benzersiz özellikleri ve rahatlığı nedeniyle şu anda popüler olan birçok kripto paradan biridir. VET, VeChain platformunda çalışan bir coin’dir. Belki de bu kripto para birimini henüz duymadınız ve bunun nedeni şu anda çok fazla altcoin olması ve gelecekte daha da fazlasının ortaya çıkması olabilir.

Hepsini takip etmek kafa karıştırıcı olabilir ve VET sık sık gördüğünüz bir coin değildir. Ancak, benzersizdir, bu yüzden insanlar onu çok sever. Vet Coin nedir ve nasıl madencilik yapılır ve ona nasıl yatırım yaparsınız? Cevapları aşağıda bulacaksınız.

VET Coin Nedir?

VET coin, VeChainThos platformu tarafından işletilen bir coin. Bu coin esas olarak ağ üzerinden değer aktarmak için kullanılır. İlk başta, token Ethereum blok zincirinde çalıştırıldı, ancak yalnızca VeChain, VeChain’e geçişte başarılı olana kadar. 2018’de, VEN blok zincirinin VeChainThor blok zincirine, yani bugün bildiğimiz şekliyle VET’e dönüştürüldüğü bir marka değişikliği oldu.

VeChain 2015 yılında kuruldu. Şirketin kurucusu, Louis Vuitton Çin’in eski baş bilgi sorumlusu Sunny Lu’dur.

Başlangıçta, blok zinciri bir Bitse yan kuruluşuydu ve Bitse, Çin’deki en büyük blok zincir şirketlerinden biriydi. Ayrıca Bitse, yerleşik firmalar arasında çok geniş bir müşteri tabanına sahip birkaç blok zincirinden biridir.

Vet Coin Nedir? VeChain Açıklaması, vet coin nedir, ven coin nedir, vechain coin nedir, coin, coin nedir, token, token nedir, vet, ven, vechain
Vet Coin Nedir? VeChain Açıklaması

VeChain’in Blockchain Platformu

VeChain, lojistik ihtiyaçlara ve tedarik zincirlerine odaklanan bir blok zinciri platformudur. VeChain tokeni, VeChain’in arkasındaki halka açık blok zinciri olan VeChainThor blok zinciri tarafından çalıştırılır. Bununla birlikte, blok zinciri ayrıca VeThor tokeni veya VTHO olmak üzere başka bir kripto para birimine sahiptir.

VeChain platformunun ana hedefleri, ilk coin tekliflerinde (ICO’lar) ve VeChain kullanılarak yapılan dApp’lerde lider olmak, aynı zamanda şeffaf ve eyleme geçirilebilir veriler yaparak tedarik zinciri endüstrisini bozmaktır.

Ayrıca, bir aracı Nesnelerin İnterneti (IoT) olmak istiyor. VeChain’in teknik incelemesi, platformun misyonunun “blok zinciri topluluğunun, işletme sahiplerinin, işletmelerin, hükümetlerin veya diğer herhangi bir bireyin iş faaliyetlerini zahmetsizce blok zincirine taşımasını sağlamak” olduğunu belirtiyor.

VeChain, hedeflerine ulaşabilmek için yıllar içinde birden fazla şirketle çeşitli stratejik ortaklıklar yaptı. Anlaşmalardan biri, VeChain’in blockchain destekli çözümlerinin, ürün izlenebilirliğini ve doğrulamasını geliştirmeye yardımcı olmak için PricewaterhouseCoopers’ın müşteri tabanı tarafından kullanılmasıydı.

Bunun dışında, platformun Renault ile de ortaklıkları vardı ve sonunda Viseo ve Microsoft ile birlikte bir dijital araç bakım kitabı oluşturdular.

VeChain Jetonları

VeChain’in blok zinciri platformu, “kitlesel iş kabulü” içindi. Belirtildiği gibi, daha spesifik olarak VET ve VTHO olmak üzere iki tokene sahiptir.

VET jeton, insanların akıllı sözleşmelerden değer taşımak için kullandığı resmi VeChain jetonudur. Bu nedenle, VeChain blok zincirindeki herhangi bir merkezi olmayan uygulama işlemi VET tokeni kullanılarak yapılacaktır. Genel halk bunu yatırım için kolayca kullanabilir.

Ancak VTHO jetonu söz konusu olduğunda, bu VeChainThor Energy’nin kısaltmasıdır. İnsanlar bunu VeChain işlemlerini güçlendirmek için kullanır ve blok zincirinde işlem yapmanın fiyatına eşittir. Bazı insanlar buna VeThor Enerjisi de diyor.

Merkezi olmayan uygulamalarda işlem yapabilmek için geliştiricilerin belirli sayıda temel token için fonları olması gerekir. Bu, NEO “gazına” ve Ethereum’un etherine benzer. VeChain’e göre, her iki token sistemi de etkili yönetişim için yapıldı.

Şu anda Ethereum’un böyle bir modeli yok. Bunun nedeni, yerel gaz jetonunun oldukça değişken olmasıdır. Bu nedenle, geliştiricilerin bir işlem için gerekli olan ether miktarını tahmin etmesi gerekiyor. Tahmin yanlışsa, işlem başarısız olur. Öte yandan, VeChain bu sorun için farklı çözümler, sırasıyla çoklu teknik geliştirmeler buldu.

VET blok zincirinin içerdiği şeylerden biri, her işlem için yapılması gereken İş Kanıtı’dır. Bununla, birinin yaptığı ilk tahmin yanlışsa, daha fazla VTHO madenciliği yapabilirler.

VeChain’in Özel Olan Özellikleri

VeChain, diğer blok zincirlerinden farklıdır, çünkü bazı özel özelliklere sahiptir. Örneğin, veri ve mal takibi için kullanım örnekleri söz konusu olduğunda VeChain öne çıkıyor. Sevkiyat, üretim veya diğer süreçler yoluyla doğrulanmış bir sahiplik zincirine ihtiyaç duyan herhangi bir işletme için kullanışlı olacaktır.

Kullanıcılar, malların mülkiyetini takip etmek ve ayrıca malları numarasına bakmaksızın kontrol etmek için VeChain akıllı sözleşme özelliklerini kullanabilir.

Bunun dışında VeChainThor, yeni para birimlerini ve aynı zamanda farklı akıllı sözleşmeleri destekleyebilir. Blok zincirinin para birimleri, VeChain için benzersiz bir şekilde yapılmış VIP180 standardını karşılar.

Bu nedenle VeChain, Ethereum ve Bitcoin’in kullandığı çalışma kanıtı sisteminden farklı olan bir yetki kanıtı stratejisi kullanır. VeChain stratejisi, çok fazla elektrik kullanımını gerektirmeden ağı verimli hale getirecektir.

VeChain’in Nasıl Kullanılabileceğine İlişkin Örnekler

VeChain’in özellikleri, elektronik üreticileri tarafından üretim sürecinden dağıtıma kadar her şeyi izlemek için kullanılabilir. Örneğin, marihuana endüstrisi, düzenlemeye tabi olduğunu düşünerek kullanabilir. Gereksinimleri karşılamak için bitkileri, tohumları, satılabilir ürünleri ve satışları takip edebilecekler. Ayrıca bir şirketin satın alması veya satması gerekip gerekmediğini de takip edebilirsiniz.

İlaç ve gıda endüstrileri de VeChain’i kullanabilir. İnsanlar, ürünün güvenli kaynaklardan getirilip getirilmediğini ve çeşitli tesisler ve sahipler aracılığıyla depolanıp depolanmadığını öğrenmek için kullanabilirler. Açık finansal işlemler veya dijital araç pasaportları gibi şeyler için VeChain de faydalı olabilir.

VET Coin Nasıl Çıkarılır

VET coinleri çıkarmanın mümkün olmadığını öğrenmek hayal kırıklığı yaratabilir. Aslında bir yetki kanıtı üzerinde çalışır. Ağ doğrulayıcıları en büyük katılımcılardır. Bu nedenle, ağı çalıştırmak ve doğrulamak için kullanılan daha az bilgisayar vardır.

Büyük bir itibara sahip kişiler, farklı ağ katılımcıları tarafından seçilerek doğrulayıcı olabilirler. Doğrulayıcıların ağda en büyük paya sahip olanlar tarafından seçildiği Proof of Stake coinlerinden çok farklı değil.

VET Coin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

VeChain’i birden fazla borsadan satın alabilirsiniz ve birkaç cüzdan seçeneğiniz vardır. Crypto.com, Binance ve Bitfinex, VeChain’i destekleyen borsalardan üçü.

VeChain işlemlerini yapabilmek için işlem ücretlerini karşılayacak kadar para birimine sahip bir cüzdana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. İşlemler 25 sent ile 7 dolar arasında olabilir. Bunun da ötesinde, VET paralarını güvenli bir cüzdanda tutmak önemlidir, böylece bilgisayar korsanları bunlara erişemez.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu