Ekonomi Haberleri

Vermont, BlockFi’nin Bitcoin Tasarruf Hesaplarını Hedefleyen Dördüncü Devlet

Vermont, BlockFi’nin yüksek getirili faiz hesabıyla ilgili düzenleyici endişeleri artırmak için New Jersey, Alabama ve Texas saflarına katıldı.

Eyalet düzenleyicileri, BlockFi’nin faiz hesabının kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu savunuyor.

Şirket bu iddiaları reddediyor.

Vermont, kripto kredi şirketi BlockFi’nin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğu için yüksek faizli tasarruf hesaplarına karşı emir veren dördüncü eyalet oldu.

Vermont’un mali düzenleyicisi tarafından sunulan bildirimin ayrıntıları henüz mevcut değil ancak BlockFi, web sitesinde müşterilere bildirimin varlığı hakkında bilgi verdi.

BlockFi ve Vermont’ın Menkul Bölümü Devlet derhal yanıt vermedi azalmak yorum için isteğine.

Geçen hafta boyunca New Jersey, Teksas ve Alabama’daki düzenleyiciler BlockFi ve iki yan kuruluşu BlockFi Lending ve BlockFi Trading hakkında soruşturma başlattı.

Düzenleyiciler, BlockFi’nin kripto para yatıran müşteriler için yüksek getiri reklamı yapan faiz hesaplarının kayıtlı olmayan menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor.

Menkul kıymetler yatırım sözleşmeleridir. Bunların ABD’deki satışları, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı olmalıdır.

Düzenleyiciler, BlockFi’nin borç verme hesaplarının menkul kıymetler olduğunu çünkü BlockFi’nin müşterileri kriptolarını yatırdıklarında BlockFi’nin kendilerine faiz kazanmasını beklediklerini savunuyorlar.

BlockFi, bu hesapların menkul kıymet arzı oluşturduğunu reddediyor. 23 Temmuz’daki bir tweet’te şirket, düzenleyicilerle bir şeyler tartıştığını söyledi.

Şirket, “BlockFi, dünyanın her yerindeki tüm mevcut müşteriler için tamamen çalışır durumda ve müşteriler BlockFi üzerindeki tüm ürünlere, hizmetlere ve varlıklara erişmeye devam edecek” dedi.

BlockFi’nin sıkıntılı haftası

Her şey Pazartesi günü New Jersey Başsavcısı’nın BlockFi’ye dört yaşındaki şirketin de merkezinin bulunduğu eyalette yeni müşteri kabul etmeyi bırakmasını emrettiği zaman başladı. Emir, BlockFi’nin eyaletteki mevcut müşterilere hizmet vermesini engellemedi.

Çarşamba günü, Alabama düzenleyicileri BlockFi’nin potansiyel bir ateşkes emrine karşı kendisini savunmasını talep etti. Şirketin zorlayıcı bir argüman oluşturmak için 25 günü var.

Perşembe günü, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB), şirkete 13 Ekim’deki duruşmanın ardından yürürlüğe girebilecek bir durdurma ve çekilme emri verdi.

TSSB bildirisine göre BlockFi’nin yönetim altında 15 milyar dolarlık varlığı var. Bu varlıkların 691 milyon doları Teksas sakinlerinden.

BlockFi , müşterilerin varlıklarını 2021 Q1 itibariyle müşterilerinin varlıklarının % 43’üne sahip olan Gemini, BitGo ve Coinbase gibi üçüncü taraf saklama şirketlerinin kasalarında saklar . Gerisi likit yatırımlar veya kredilerdir. Şirket, operasyonel veya teknik zorluklar nedeniyle kriptolarını kaybederse müşterilere hiçbir şey borçlu olmadığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu