Algorand (ALGO)Altcoin HaberleriDeFi Haberleri

Verida, Nimble ile Merkezi Olmayan Bir Sigorta Protokolü Oluşturacak

  • Bu ortaklık, Nimble’ın merkezi olmayan sigorta protokolünü iyileştirmeyi amaçlıyor.
  • Nimble şu anda sigorta hizmetleri sektörü için yenilikçi teknolojiler geliştiriyor.

Verida, yüksek performanslı Algorand blok zincirinden yararlanarak Nimble merkezi olmayan sigorta protokolünü ve platformunu geliştirmek için Nimble ile bir ortaklık duyurdu . Nimble’ın, Verida’nın uzmanlığından ve sektör bilgisinden yararlanarak demokratikleştirilmiş sigorta hizmetini kuracağı bildiriliyor . Geliştiriciler, Algorand blok zinciri aracılığıyla Nimble son kullanıcıları için dijital kimlik, güvenilir depolama, özel veri sahipliği ve güvenli mesajlaşma sağlayacak.

Nimble , sigorta hizmetleri sektörü için toplulukların ve üyelerin sigorta sürecinde yer almasına olanak tanıyan yenilikçi teknolojiler geliştirdiğini açıkladı. Getiri elde edebilir, özel bilgilerini kontrol edebilir ve gerçek değer sağlayan bir sigorta sürecinin önemli bir parçası olabilirler.

Duyuruda ayrıca Verida’nın Nimble teknoloji yığınını tamamlayacağı ve akıllı sözleşmelerin uygulanması ve sabit paralarla işlemlerin yürütülmesi için blok zinciri olarak Algorand’a daha iyi bağlantı sunacağı belirtildi .

Nimble’ın merkezi olmayan sigorta çözümü, Verida’nın çerçevesi tarafından sağlanan “güvenilir” depolama, kimlik ve mesajlaşma işlevinden yararlanabilir. Bu, Nimble paydaşlarının sigorta yaşam döngüsü boyunca Nimble’ın Hizmet Olarak Sigorta çerçevesinden kendi benzersiz değerlerini yönlendirmelerine olanak tanır.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Şirketleri Huobi ve OK Group Çin’deki Varlıkları Dağıtıyor

Sigorta maliyetlerini düşüren ve sigorta sürecine hakkaniyet sunan bir platform oluşturmak, verilerini paylaşmanın ve genel sigorta sürecine anlamlı bir şekilde katkıda bulunmanın güvenli bir yolu olmadan mümkün olmazdı. Verida ağı, Verida mobil “Vault” ile birlikte bu teknik çözümü daha geniş Nimble ekosistemine sağlar.

Nimble, mevcut bu gelişmiş çerçeve ile hem zincir üzerinde hem de zincir dışında farklı taşıyıcı sistemlere bağlantılar kurmayı hedefleyecektir. Bu, sigortalıların ve Nimble üyelerinin anonim bir şekilde veri alışverişi yapmalarına ve bu transferler için mikro ödemeler almalarına olanak tanır. Bu, sigorta için yeni bir kavramdır ve gelişmiş risk azaltma, uygun hasar yönetimi ve hasar kurtarma süreçleri ile sonuçlanabilir.

Nimble Kurucusu Adam Hofmann, bu girişim üzerinde çalışmayı dört gözle beklediğini ve bu yaklaşımın sigortanın geleceğinin önemli bir parçası olacağına inandığını söyledi. Hoffman, şunları kaydetti:

Bu ortaklık, geleneksel olarak sigortalılar ve sigortacılar olarak adlandırılanlar arasında şeffaf bir ilişki yaratacaktır.

Bu yenilikçi yaklaşımın geleneksel süreci büyük ölçüde iyileştirdiğini ve tüketicilerin sigorta ekosisteminin bir parçası olmalarına ve ortak risklerini bir araya getirebilecek güçlü topluluklar oluşturmalarına olanak tanıyan daha iyi bir sigorta süreci için raylar oluşturduğunu da sözlerine ekledi. Bu modelin, insanlara bir hizmet olarak sigortanın faydalarını ve “blok zinciri ağlarına özgü” getiriyi fark etmede yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Verida’nın kurucu ortağı ve CEO’su Chris Were, Nimble ile stratejik ortaklığın DLT sektörüne gerçek dünya faydasını getireceğini ekledi. Chris ayrıca, Verida’nın Adam ve Nimble ekibini ” gelecek nesil bir sigorta platformu için vizyonlarını oluşturma ” konusunda destekleyebilmesinden memnun olduğunu da kaydetti. Sigortanın Verida teknoloji yığınını oluştururken göz önünde bulundurdukları “önemli bir kullanım durumu” olduğunu ekledi, bu nedenle bunu gerçeğe dönüştürmek için Nimble ile ortak olmak harika.”

Nimble, süreçleri geliştirmek için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanarak, teşvikleri uygun şekilde düzenleyerek, maliyet verimliliğini artırarak ve geleneksel sigorta piyasası aracılığıyla erişilemeyen sigorta teminatlarına erişim sunarak topluluklara ve sigortalılara yardım etmeye odaklanmıştır.

Verida, kullanıcıların sahip olduğu ve kontrol ettiği bir kullanıcı verileri ağıdır. Ağ, kullanıcıları merkezi platformlarda depolanan verilerine erişmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır. Verida ayrıca “Veri Cüzdanı” ve “Kripto Cüzdanı” olarak çalışabilen bir mobil uygulama olan Verida Vault’u da işletiyor. Verida ağı ve desteklenen zincirlerle etkileşim için özel anahtar yönetimi ve güvenli bir arabirim sunar. Bu, son kullanıcıların kimliklerini yönetmeleri, uygulamalarda güvenli bir şekilde oturum açmaları, kendi verilerini yönetmeleri, mesaj iletmeleri ve blok zinciri işlemlerini/belirteçlerini güvenli bir şekilde yönetmeleri için ana giriş noktası görevi görür.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu