Haberler

VeraEsports, VALORANT Champions Tour Resmi Yayın Ortağı Olarak Atandı

VALORANT Şampiyonlar Turu Asya-Pasifik, Challengers 2022 baskısı, resmi eSports ortağı ve özel içerik platformu olarak VeraEsports’u seçti. Etkinlik, en büyük video oyunu yayıncılarından biri olan Riot Games tarafından yürütülüyor.

Bu ortaklık kapsamında VeraEsports, VALORANT Şampiyonlar Turu APAC için özel içeriği kendi platformunda VeraEsports izleyicileri için kullanıma sunacak. VeraEsports’un platformunda sunacağı içerik türü, özel özellikler, maç özetleri ve daha fazlasını içerir.

VeraEsports’tan RJ Mark, bu ortaklıktan bahsederken, “Riot Games ve VCT ile ortaklığımızı yenilemekten ve geliştirmekten gurur duyuyoruz. Hedefimiz yeni ve çığır açan topluluk deneyimlerini etkinleştirmek ve bu yıl VeraEsports’taki özel bir VCT içerik merkezi aracılığıyla daha da fazla değer getiriyoruz. Topluluk artık hem VOD tabanlı içerikte hem de canlı yayınlarda İzleyip Kazanabilecek.”

Dikkatinizi Çekebilir: Ubeswap: Protokolde Neden SOURCE Belirteçlerini Çiftlemelisiniz?

Asya eSpor pazarı, 2020’de 543,8 milyon dolar gelir elde ederek 2019-2020 döneminde %4,9’luk bir büyüme oranına işaret ederek patlama yaşıyor. İzleyicilik açısından, eSports izleyicilerinin sayısı 2020’de 618,4 milyon oldu ve bu, eSports izleyici sayısının 510 milyon olduğu 2019’a kıyasla %21’lik bir büyümeye işaret ediyor. Asya’daki eSpor pazarının büyük potansiyeli göz önüne alındığında, bu ortaklık Asya’da ve ötesinde eSports’un daha da büyümesi için verimli olabilir.

VALORANT Şampiyonlar APAC Turu: Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

VALORANT Şampiyona Turu APAC, Los Angeles, California merkezli Riot Games’in bir parçasıdır. Challengers, Masters ve Champions adlı üç seviyeden oluşan, yıl boyu süren 5v5 karakter tabanlı bir taktik oyundur.

2021’de gerçekleşen ilk sezonunda APAC bölgesinden 1200 katılımcıyla VALORANT, eSpor alanında lider bir isim olarak çıkıyor. VALORANT’ın 2021 sezonu, turnuva boyunca ortalama 500.000 izleyiciye sahipti ve en yüksek izleyici sayısı bir milyondu. Bununla, şimdiye kadar dünya çapında 46 milyondan fazla oyun görüntüsü topladı.

Riot Games’in Güneydoğu Asya, Hong Kong, Tayvan ve Makao Esports Başkanı Chris Tran, VeraEsports ile ortaklık hakkında yorumda bulundu:

“Bu ortaklık, bölgedeki VCT’nin büyük gücünü ve büyüme potansiyelini yansıtıyor. VALORANT Esports’un yalnızca bir yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, topluluğumuzdan inanılmaz düzeyde bir katılım ve tutku gördük. Bölgedeki oyuncularımıza ve hayranlarımıza en iyi VCT içeriğini sunarak VCT APAC’ı bu yıl daha da iyi hale getirmek için VeraEsports ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu