Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Uzun vadeli Ethereum riskleri hakkında bilmeniz gerekenler

Uzun vadeli Ethereum riskleri hakkında bilmeniz gerekenler

Peki, Bitcoin ile karşılaştırıldığında ETH çok mu üstün? Belki değil. Karşılaştırmalar bir yana, ikisinin de uzun vadeli engellere veya risklere karşı bağışık olmadığını belirtmekte fayda var.

Bu haftanın konuğu Suredbits yazılım mühendisi Nadav Kohen aynı konuya değindi ve ETH ile uzun vadeli riskleri ve “trend” gelişmelerini vurguladı.

Kohen’e göre, Ethereum ile, biri Bitcoin dünyasında Light istemcisi olarak adlandırılan bir tür Ethereum cüzdanını indirirse, size ETH blok zincirinin doğru görünümünü vermesi için başka birine güvenir.

“Aslında doğrulamayı kendin yapmıyorsun. Kendiniz yaparsanız, tüm ETH blok zincirini indirip tüm bu kuralları doğrulamak Bitcoin’e kıyasla oldukça zor.

Ayrıca, ETH uzun vadede iki büyük riskle karşı karşıyadır ve en büyük sorun şişirilmiş blok zinciridir. Bağlamsal amaçlar için şunu düşünün – Bitcoin için, Bitcoin blok zincirinin 400 gigabiti, bu on yıllık blok zinciri gibi.

Ancak Kohen, Ethereum söz konusu olduğunda, “çok daha az zamandan bahsediyoruz, ancak çok büyük miktarda veriden bahsediyoruz. Kripto yazılım mühendisi, şu anda ETH çok kullanılıyor ve bir dereceye kadar daha hızlı bir büyüme oranı mümkün olsa da, bu “kesinlikle bir sorun olacak” diye ekledi.

Ayrıca,

“Tamamen doğrulayan düğümlerden oluşan geniş bir dağıtılmış ağ olmasını bekleyemezsiniz. Bu sorunlar, merkezileşme ile uğraşırken ortaya çıkar; Genel kripto topluluğunun çözmeye çalıştığı şeyin tam tersi.”

Ademi merkeziyetçiliğin önemini vurgulayan geliştirici, ikinci soruna da değindi – Sansür.

Kohen’e göre, Bitcoin’in (yani sansüre dayanıklı) aksine, Ethereum’daki bazı stabilcoin’lerin bazı adresleri kara listeye alma kavramından bahseden hüküm ve koşulları var. Mühendis, akıllı sözleşmelerin çoğunun ‘kirli sırrını’ ortaya çıkararak ekledi.

“Çok sayıda akıllı sözleşmede, belirli sayıda kişinin imza attığı yükseltme mekanizmaları vardır, esasen akıllı sözleşmeler için bir ‘yönetici anahtarının’ bir versiyonu. Temel olarak, az sayıda insanın bazı adreslerin bu sözleşmeyi kullanmasına izin verilmediğine karar verebileceği ve bu etkinliği sansürleyecek bir mekanizma. Bir bütün olarak Ethereum, bireysel projeler ve sözleşmeler merkezileştirilmiş varlıklar olabilir.”

Durum buysa, Ethereum nasıl karakterize edilir? Bu cevaplaması zor bir soru. Ancak mühendis hemen şu sonuca vardı:

“Ethereum tam olarak özel değil, belki onu kontrol eden küçük bir federasyonla sahte-özel.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu