Bitcoin HaberleriHaberler

Uzmanlar Bitcoin Durumunu Değerlendirdi

Uzmanlar bitcoin etrafındaki durumu değerlendirdi

Geçen ay, DXY endeksi yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaştığı için çoğu yatırımcının dikkati yükselen dolara odaklandı. Analistler, bu arka plana karşı, birçok yüksek riskli varlığın bariz bir baskı altında olduğunu, ancak bitcoin’in nispeten istikrarlı hissettiğini belirtiyor.

ExoAlpha Yatırım Direktörü David Lifshitz’e göre, dijital varlıkların tahvil ve hisse senetlerine kıyasla daha istikrarlı dinamikler göstermesine rağmen, Fed’in sıkı para politikası zemininde yükseliş eğilimi için net bir ön koşul yok.

Hatta bazı uzmanlar, ABD departmanının ABD’deki yeniden finansman oranındaki artış oranını yavaşlatabileceğini bile öne sürdü. Regülatör, geçen hafta 3 Ekim 2022’de bir acil durum toplantısını duyurduğunda piyasada yeni bir endişe dalgasına neden oldu. Herhangi bir temel değişiklik açıklanmadığı için zirvenin sonuçlarının bir piyasa rallisine yol açmadığını belirtmekte fayda var.

David Lifshitz’e göre, durum giderek daha politize hale geliyor. Özellikle de son zamanlarda BM’nin Dünya Bankalarına yaptığı ve kilit refinansman oranlarını bu kadar aktif bir şekilde yükseltmeyi durdurma talebini dikkate alırsak.

Son zamanlarda, Coinfili.com editörleri bilgilendirdi : Bitcoin ekosistemindeki kripto balinaların aktivitesinde bir toparlanmanın ilk işaretleri var. Eylül ayının sonundan bu yana 100-100 bin BTC coin aralığında bakiyesi olan cüzdanların rezervlerini 46 bin BTC’den fazla genişlettiği dikkat çekiyor. Uzmanlar, birçok kurumsal yatırımcının bitcoin’e daha aktif yatırım yapmaya başladığını vurguluyor. Böylece istekliler, istikrarsız makroekonomik koşullarda risklerini çeşitlendirmeye çalışıyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu