HaberlerKripto Para Haberleri

USDC Piyasa Kapitalizasyonu 30 Milyar Dolara Ulaştı — Stablecoin 4 Ayda Değerine 10 Milyar Dolar Ekledi

Mayıs ayından bu yana USDC’nin Piyasa Değeri %54 Arttı

Son zamanlarda, arzın beş yılda %1,500 artmasıyla USDT’nin piyasa değeri bugün 70 milyar dolara yakın olduğu için tether’in (USDT) büyümesini bildirdi. Bu raporun ardından, Makerdao projesi tarafından çıkarılan DAI adlı merkezi olmayan stabilcoin hakkında bilgi verdi. DAI’nin piyasa değeri 12 ayda %800’den fazla arttı ve bugün mevcut tüm DAI’lerin toplam değeri 6 milyar dolar değerinde.

USD (USDC)
USD (USDC)

23 Mayıs 2021’deki usd madeni para (USDC) piyasa değeri ile bugünün 25 Eylül 2021’deki yaklaşık 30.984.370.920$ piyasa değeri.

Şimdi piyasa değerine göre en büyük ikinci stablecoin olan usd coin (USDC) , sadece dört ayda önemli ölçüde büyüyerek 30,9 milyar dolara ulaştı . USDC, Circle Financial tarafından yönetilen Merkez Konsorsiyumu tarafından verilir ve Coinbase aynı zamanda bir Merkez Konsorsiyumu üyesidir. 23 Mayıs 2021’de USDC’nin piyasa değeri 20 milyar dolar civarındaydı. Dört ay sonra, USDC’nin değerlemesi projeye 10 milyar dolar eklendiğini gördü. Bu, 23 Mayıs’tan bu yana %54’lük bir artış ve 30 günlük istatistikler, yaklaşık %14,1’lik bir artışa işaret ediyor.

USDC Stablecoin Piyasa Değeri, Tüm Kripto Ekonomisinin %1,5’ini Temsil Ediyor

USDC , insanlar volatiliteye karşı korunmak, merkezi olmayan finans (defi) uygulamaları için varlıktan yararlanmak ve daha fazlası için varlığı kullandığından, bir süredir popüler bir stabilcoin olmuştur. Sıralamaya göre, kripto ekonomisi 1,97 trilyon dolar değerindeyken USDC, kripto ekonomisinin değerinin %1,56’sını temsil ediyor.

Cumartesi günü, USDC küresel ticaret hacminde yaklaşık 3 milyar dolar komuta ediyor. Genellikle USDC, USD’ye sabitlendiği için çok az dalgalanmaya sahip olsa da, jeton başına yine de 0,98 ila 1,02 ABD Doları arasında olabilir. 8 Mayıs 2019’da USDC, o gün %14,6 daha yüksek olduğu için jeton başına 1,17$ ile takas edildi.

Tether ve USDC bugün stabilcoin ekonomisinin kralları olsa da , diğer birçok stabilcoin tokeni merdiveni tırmanıyor. Örneğin, wault usd (WUSD) 30 günde %55,2 arttı, celo dolar (CUSD) %47,4 arttı ve pax doların (USDP) piyasa değeri geçen ay %26,4 arttı.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu