Ethereum Haberleri (ETH)

Uniswap V3 akıllı sözleşmeleri Optimism Ethereum’da

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası ( DEX ) olan Uniswap’ın üçüncü yinelemesi , Ethereum blok zinciri için ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Optimistic Ethereum’a (OΞ) dağıtıldı.

“DeFi uygulamalarını ölçeklendirmede kritik bir adım” olarak tanımlanan lansman, ancak sınırlı bir – Salı günü yayınlanan bir blog gönderisinde Uniswap, kullanıcıları “erken bir alfa ürünü” olarak ele almaları konusunda uyardı.

Optimism, Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artırmak için tasarlanmış Optimism Toplama teknolojisinden yararlanan bir projedir. Esasen, işlemleri “toplama” ve bunları tek bir bloğa yerleştirme süreci olan teknolojinin ayrıca ağın verimini önemli ölçüde artırması ve bunun da daha hızlı işlem onay süreleri ve daha düşük işlem ücretleri ile sonuçlanması bekleniyor. 

Blog gönderisine göre, “Bu Alfa döneminde, OΞ, Ethereum’un birinci katmanındaki mevcut işlem kapasitesiyle kabaca uyumlu olan, saniyede 0,6 işlemlik bir başlangıç ​​verimini destekleyecek”. Ancak, Uniswap tarafından vurgulandığı gibi, “işlemler OΞ anında onaylayın – artık bekleyen veya takılıp kalmış takas yok.”

Bu Ethereum blockchain doğrudan idam kendi işlemlerini vardır ve gaz göre alınan verilere en büyük tüketici olan merkezi olmayan alışverişi için gerçekten büyük bir şey, olabilir ETH Gaz İstasyonu , son 30 gün içinde Uniswap harcamış çok 1.500 olarak İşlem ücretlerinde ETH (cari fiyatlarla neredeyse 2,9 milyon dolar).

Optimism sınırlı işlevselliği

Ancak Uniswap, “Optimism Ethereum, hala zorlu savaş testlerine ihtiyaç duyan karmaşık bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür” konusunda uyardı. Sınırlı işlevsellik, lansman sırasında desteklenen yalnızca sınırlı sayıda varlığın olduğu anlamına da gelir. Şu anda bunlara ETH, USDT, WBTC, DAI ve SNX dahildir ve “önümüzdeki günlerde ve haftalarda” daha fazla varlık eklenecektir.

Ek olarak, ağın mevcut durumu, inşaatçıların akıllı sözleşmeleri özerk bir şekilde dağıtmasına izin vermiyor ; akıllı sözleşmelerinin eklendiğini görmek için geliştiricilerin önce Optimism ekibiyle iletişim kurması gerekiyor. 

Teknolojinin tam potansiyeline ulaşması için hala uzun bir yol var, ancak Uniswap’ın yaratıcısı Hayden Adams, protokolün OΞ ve “genel amaçlı Optimism Toplamalar oluşturmanın olağanüstü bir girişim ve merkezi olmayan finansın kitlesel benimsenmesi için kritik bir adım olduğundan emin ” ”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu