DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

UNI, SUSHI, MKR, Defi Jetonları Son 24 Saatte Çift Haneli Kazançları Görüyor, Defi TVL 2 Haftada %6 Arttı

Uniswap’ın Defi Token’ı Pazar Günü Kazançlara Öncülük Ediyor

Merkezi olmayan finans (defi) tokenleri, Pazar günkü kripto alım satım oturumları sırasında dalgalanıyor, çünkü bir düzine defi tokeni günümüzün iyi bilinen dijital varlıklarının çoğundan daha iyi kazançlar gördü.

Bitcoin ( BTC ) bugün %2 yükselirken ve ethereum ( ETH ) %3’ün üzerinde yükselirken, uniswap (UNI) ve sushi (SUSHI) gibi kripto tokenleri çift haneli kazançlar gördü. SUSHI %15,6 artarken, Uni son gün %20’nin üzerinde sıçradı.

UNI, SUSHI, MKR, Defi

Hem UNI hem de SUSHI’yi %11,5 artışla maker ( MKR ), bugün %10,6 artışla ftx token (FTT) ve Pazar günü %10,3 yükselen chainlink (LINK) gibi coinler izliyor. Uniswap (UNI) bugün 12,1 milyar dolarlık piyasa değerine ve yaklaşık 1,1 milyar dolarlık küresel ticaret hacmine sahip.

İlginizi Çekebilir : UniSwap İle İlgili DeFi

FTT’nin küresel işlemlerde yaklaşık 6.8 milyar dolar ve 869 milyon dolar piyasa değeri var. LINK’in Pazar günkü piyasa değeri, 24 saatlik ticaret hacminde 1.8 milyar dolar ile 11.4 milyar dolar. UNI, SUSHI, FTT ve LINK’i sırasıyla celer ağı (CELR), okb (OKB), teta yakıtı (TFUEL) ve serum (SRM) takip etmektedir.

10 Eylül 2021’de defillama.com’dan alınan metrikler, sayısız zincirde def olarak kilitlenen toplam toplam değerin (TVL) yaklaşık 163 milyar dolar olduğunu gösterdi. 26 Eylül Pazar günü, defi’ye kilitlenen toplam toplam değer, iki haftadan biraz fazla bir süre içinde %6,987’lik bir artışla 174,39 milyar $’dır.

Son 24 saatte, tüm defi TVL kabaca %0,74 arttı. Curve.fi platformu, toplamın %7,78’i ile tüm defi TVL’yi oluşturan merkezi olmayan uygulamalar (dapps) paketine hakimdir.

Ethereum’daki defi TVL’ye gelince, 26 Eylül’de tek bir günde %2,53’lük bir artış olan 124,31 milyar dolar var. Bununla birlikte, takip eden yedi gün boyunca Ethereum defi TVL %5,76 oranında değer kaybetti. Pazar günü Binance Akıllı Zincir (BSC) TVL, bugün yaklaşık 15.92 milyar dolar ve bugün %0.05 arttı.

Yedi günlük istatistikler, BSC’nin blok zincirinin kesin olarak tutulan TVL’sinin %13,57’sini kaybettiğini gösteriyor. Solana (SOL) da TVL’de haftalık bir düşüş gördü ve yedi gün içinde TVL değerinin %12,27’sini kaybetti ve toplamda yaklaşık 8,83 milyar dolar oldu. Terra, %7,30 artışla 8,51 milyar dolara yükselerek yedi günlük bir artış gördü.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu