Haberler

Ukraynalı Çete, PS4’leri Kripto Para Madenciliği için Kullandığı Tespit edildi ve Yakalandı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), 8 Temmuz’da Vinnytsia şehrinde büyük bir enerji sülükünü araştırırken, 3.800 PlayStation 4 Slim oyun konsolu ile dolu bir depo keşfetti.

İlk raporlara göre konsollar, grafik kartları ve CPU’lar ile birlikte kripto para madenciliği yapıyordu.

SBU , çiftliğin yakındaki bir elektrik santralinden 255.000 $ değerinde elektrik çaldığını ve Vinnitsa’nın bazı bölgelerinde kesintilere neden olduğunu tahmin ediyor. Hırsızlar ağır bir para cezası ödemek zorunda kalabilir veya üç yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. 

ukrayna-vinnytsia
Ukrayna, Vinnytsia’daki PS4 tabanlı madencilik çiftliği. Sol tarafta, PS4 oyun diskleri konsollardan çıkarıldı

Kripto madenciliği

Ancak konuya yakın kaynaklar, Ukraynalı haber sitesi Delo.ua’ya , Electronic Arts’ın 1993’ten beri yayınladığı popüler futbol simülasyonu FIFA 2021’de PS4 konsollarının birçoğunun da futbol oynadığını söyledi.

Çiftçiler, değerli oyuncu kartları kazanmak için PS4’leri sonsuz futbol oyunları oynamak üzere kurdular. Nadir FIFA Ultimate Team kartları, resmi olmayan pazarlarda binlerce dolara satılabilir. 

PS4’ler oyun oynamak, oyuncu transfer etmek ve oyun içi dönüm noktaları elde etmek için puan kazandı. Ardından çiftçiler, ikincil pazarlarda satabilecekleri nadir oyuncuları yakalama umuduyla bu puanları kart paketlerine harcadılar.

Nadir bir David Beckham kartının simge kartı.

Madencinin sonunda maliyetlerini karşılayacak kadar para kazanıp kazanmadığı belirsiz. Ancak çete, yaratıcılıkta çığır aşmış.

Kripto Para Haberleri

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu