Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTether (USDT)

Ukrayna’da Tether ticaret hacmi yeniden artarken, Rusya’da azaldı

Ukrayna Tether hacmini arttırıyor, Rusya tetherden kaçıyor!

Binance kripto borsasında fiat para birimi Ukrayna Grivnası (UAH) kullanan Tether’de (USDT) işlem hacmi güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor ve bu hafta Çarşamba günü yeni bir savaş zamanı rekoruna ulaştı. Bu arada, Rus rublesi kullanan hem USDT hem de Bitcoin (BTC) alım satım hacmi, Ukrayna’ya karşı saldırganlığın başlamasından bu yana önemli ölçüde azaldı. Tether

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Hem Rus Rublesi hem de Ukrayna Grivnası ile işlem gören tek büyük uluslararası borsa olan Binance’in ticaret verilerine göre, USDT/UAH çiftinin hacmi, savaşın başlamasından 20 gün sonra bu hafta Çarşamba günü önemli ölçüde arttı.

USDT/UAH 24 saatlik işlem hacmi, Rus kuvvetlerinin Ukrayna’ya ilk saldırdığı gün olan 24 Şubat’ta 8.69 milyon$’dan Çarşamba günü 9.83 milyon$’a ulaştı.

Binance’de USDT fiyatı ve hacmi:

Mevcut seviye, savaşın başlangıcından bu yana zirve değerine kıyasla çok daha düşük kalsa da, Çarşamba günü Ukrayna Grivnası karşısında BTC oranında küçük bir artış da gözlendi.

Dikkatinizi Çekebilir: Trailblazer Games 8.2 milyon dolar topladı

Rus hacmi düşüyor

Aynı zamanda, Rus rublesi kullanılarak yapılan işlem hacimleri, Ukrayna Grivnası ile gözlenen büyümeyi yakalayamadı.

Binance’deki USDT çifti, 7 Mart’ta savaş zamanının en yüksek seviyesi olan 37.19 milyon $’ın oldukça altında, Çarşamba günü 24 saatlik 8.61 milyon $’lık işlem hacmi kaydetti.

Binance’de USDT/RUB Fiyatı ve Hacmi:

Benzer şekilde, Rus rublesi sahipleri arasında BTC’ye olan talep önemli ölçüde düştü.

Çarşamba günü, Binances 24 saatlik BTC/RUB işlem hacmi 7 Mart’ın yükseği 506 BTC’den 121 BTC’ye düştü.

7 Mart’ın Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana ABD dolarının Rus rublesi karşısında en büyük hareketinin günü olduğunu belirtmekte fayda var. Zirvedeyken, ABD doları geri dönmeden önceki gün rubleye karşı %33’ten fazla değer kazandı.

Ödüller Ukrayna’da kaldı

Primler açısından, Ukraynalılar hala Binance üzerinden Tether’e erişmek için piyasa ücretinin çok üzerinde ödeme yapmak zorunda kaldılar ve her USDT ticareti 1,08 $’a eşdeğer Grivnası ile (13:23 UTC’de).

Bu arada, Rusya’da işler değişti ve USDT uluslararası piyasa fiyatına indirimli işlem gördü. Yazma sırasında USDT 1, 0.98 $’a eşdeğer bir ruble fiyatından işlem görüyor.

Rus rublesi için indirim ve düşen işlem hacmi için olası bir açıklama, Binance’in bu hafta Salı günü açıkladığı Rusya’da verilen Visa ve MasterCard yasağıdır.

Kriptografi için uygun bir kullanım örneği

Savaşın başlamasından bu yana hem Rusya’da hem de Ukrayna’da görülen talep hakkında yorum yapan kripto komisyonculuğu BEQUANT araştırma başkanı Martha Reyes, bunun şimdiden küresel bitcoin fiyatlarını etkilediğini söyledi.

Reyes, Then sitesiyle paylaştığı yorumlarda, hacimlerin bir bütün olarak piyasaya kıyasla küçük olmasına rağmen, trendin kısa süreli bir sıkışmaya ve bitcoin fiyatlarında artışa yol açtığını söyledi .

Sıradan vatandaşların kriptoyu giderek daha uygun bir kullanım örneği olarak gördüklerini ve çok yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye’yi, birikimlerinin değerini korumak için kriptoya akın eden kitlesel bir örnek olarak nitelendirdiğini de sözlerine ekledi.

Reyes, dijital varlıkların bu pazarlarda yüksek benimseme oranlarına sahip olmasının tesadüf olmadığını söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu