Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna Kripto Bağışlarını Nasıl Harcıyor?

Askerlere 5.550 kurşun geçirmez yelek, 500 balistik plaka, 3.125 termal kamera, 500 kask, 60 telsiz ve 410.000 paket öğle yemeği verildi.

Ukrayna hükümeti, kripto bağışlarının orduya nasıl fayda sağladığını gösteren bir döküm yayınladı.

Dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov, askerlere 5.550 kurşun geçirmez yelek, 500 balistik plaka, 3.125 termal kamera, 500 kask, 60 telsiz ve 410.000 paket öğle yemeği verildiğini söyledi.

Dijital varlıklar, ülkeyi Rus güçlerinden korurken birlikler için ilaç elde etmek için de kullanıldı.

Ukrayna iki hafta önce bağışlar için kripto paraları kabul etmeye başladığından beri, fonlar ülkede kalan sivilleri desteklemek için de kullanıldı ve onlara yiyecek, su, gaz ve diğer temel ihtiyaçlara erişim sağladı.

BM’den gelen son tahminler, Avrupa’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana karşılaştığı en büyük mülteci krizi haline gelen bu durumda, 2,5 milyondan fazla insanın ülkeden kaçtığını gösteriyor.

Şimdiye kadar katkıda bulunanlara teşekkür eden Bornyakov, şu tweeti attı:

“Kripto bağışlarıyla satın alınan her kask ve yelek şu anda Ukraynalı askerlerin hayatını kurtarıyor.”

100 Milyon Dolara Yakın Bağışlar

Merkle Science’ın canlı bir panosuna göre, şimdi Ukrayna’ya 93 milyon dolar değerinde kripto para bağışlandı – ancak katkılar geçen hafta önemli ölçüde yavaşladı.

Bu fonların yarısından fazlası doğrudan hükümetin resmi kripto cüzdanlarına gitti ve yerel bir gönüllü grubu olan Come Back Alive’a 16 milyon dolar taahhüt edildi.

Dikkatinizi Çekebilir: BTC Her An Patlayabilir! Bir Analistten Bitcoin Kehaneti

Pano, bağışlanan kripto paranın %40’ının Ether’de, %30’unun Bitcoin’de olduğunu gösteriyor. Binance Coin ve DOT, her biri yaklaşık %7’yi temsil ediyor, geri kalanı ise daha küçük bir piyasa değeri olan altcoinlerden oluşuyor.

Kripto borsaları da harekete geçti. İstila başladıktan kısa bir süre sonra, CoinMarketCap’in sahibi olan Binance, insani yardım çabalarına 10 milyon dolar bağışladığını duyurdu. Geçen hafta, ticaret platformu UNICEF’e 2,5 milyon dolar taahhüt etti ve kurucusu Changpeng Zhao 6 Mart’ta şunları söyledi:

“Bu çatışmanın tırmanma hızı dünyayı şok etti. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce Ukraynalı çocukların güldüğünü, oynadığını, okula gittiğini düşünün; şimdi ise çocuk ölümlerini, binlerce kişinin kaçmak veya sığınmak zorunda kaldığını duyuyoruz. kalp kırıcı.”

Bu hafta Kraken, 9 Mart’tan önce hesap açan her Ukraynalı kullanıcıya 1.000 ABD Doları Bitcoin verdiğini ve ayrıca dönüşümlerin ücretsiz olarak yapılabilmesini sağlamak için 1.000 ABD Doları kredi verdiğini duyurdu. Borsa, BTC’nin derhal geri çekilebileceğini ve savaş nedeniyle yerinden edilmiş kişilere yardım etmek için tasarlandığını söyledi. Genel olarak, bu yardım paketinin 10 milyon doların üzerinde olduğu söyleniyor ve şirket, bağışlanan toplamın 2022’nin ilk yarısında Rus kullanıcılardan elde edilen gelirlerle eşleşeceğini söylüyor.

Uydu görüntüleri, Rus birliklerinin Ukrayna’nın başkenti Kiev’e yaklaşmaya başladığını gösteriyor. Askerler yerleşim bölgelerine aktif olarak ateş etmekle suçlandı ve diğer büyük şehirlerde de yoğun çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu