HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna hükümeti, 8 milyon dolar değerinde kripto para topladı

Blockchain analiz şirketi Elliptic’e göre, Ukrayna hükümeti sosyal medyada bitcoin ve diğer dijital token bağışları için çağrılar yayınladıktan sonra yaklaşık 8 milyon dolarlık kripto para topladı.

Ukrayna’nın resmi Twitter hesabı, ülkenin Rusya tarafından işgal edilmesinin ardından Cumartesi günü kripto para bağışları için çağrıda bulundu ve bitcoin ve eter dahil olmak üzere tokenler için dijital cüzdan adresleri yayınladı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov cüzdan adreslerini tweetledi. Aynı zamanda dijital dönüşüm bakanı olan Fedorov, “Ukrayna halkının yanında olun. Şimdi kripto para bağışlarını kabul ediyorum” dedi.

Bağışlar, Rus askeri araçlarının Pazar günü Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri Harkov’a girmesi ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana bir Avrupa devletine yönelik en büyük saldırıda savaşın dördüncü gününde petrol ve gaz tesislerini sarsan patlamalarla geldi.

Londra merkezli Elliptic, Pazar günü GMT 1030’a kadar cüzdan adreslerinin yaklaşık 11.500 bağışta 7.9 milyon dolar değerinde kripto aldığını söyledi. Şirket, kripto işlemlerini kaydeden halka açık bir defter olan blok zincirindeki dijital paraların hareketini takip ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Haftalık Kripto Geçen Hafta: Ukrayna’ya BTC Bağışları, XRP Vs. SEC Isınıyor, OpenSea Dava Açıyor, FTX Yeni Pazara Göz Atıyor Ve Daha Fazlası

Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakanlığı, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Kripto kitle fonlaması çekiciliği emsalsizdir. El Salvador gibi bazı eyaletler kripto para birimlerini benimsemiş olsa da, Ukrayna’nın doğrudan bağış çağrısı, türünün ilk örneği. Kiev’in fonları ne için kullanacağı belli değildi.

Elliptic, bu hafta yaptığı açıklamada, Rusya’nın Perşembe günü işgalini başlatmasından bu yana Ukraynalı gönüllülere ve hack gruplarına kripto bağışlarının da arttığını söyledi.

Bazıları hükümet güçlerine ekipman sağlayan bu tür gruplara yapılan bağışlar, Rusya’nın işgalinden önce Ukrayna sınırına asker yığdığı Ocak ayında güçlü bir şekilde arttı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu