Haberler

Ukrayna Emniyet Teşkilatı GPU’lar ve Playstation’larla Dolu Yasadışı Maden Çiftliğine Baskın Yaptı

Ukrayna Emniyet Teşkilatı GPU'lar ve Playstation'larla Dolu Yasadışı Maden Çiftliğine Baskın Yaptı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SSU) Perşembe günü yaptığı açıklamada, Ukrayna kolluk kuvvetlerinin “büyük” bir maden çiftliğini kapattığını söyledi.

Resmi bir rapora göre madenciler, Kiev’in güneybatısındaki Vinnitsa kasabasındaki yerel elektrik sağlayıcısında bir elektrik odasını işgal etti ve yasadışı olarak elektrik şebekesine bağlandı. SSU, “Vinnitsa’nın tüm blokları elektriksiz kalabilirdi” dedi.

Rapora göre, kolluk kuvvetleri “3800 Playstation, 500 GPU, 50 CPU, belgeler, not defterleri, telefonlar ve flash sürücüler” dahil olmak üzere 5.000 adet donanıma el koydu. Yetkililer şimdi, muhtemelen elektrik sağlayıcısı Vinnytsiaoblenergo’nun personeli de dahil olmak üzere, madencilik çiftliğine karışan kişileri belirlemeye çalışıyorlar.

Müfettişler, Vinnytsiaoblenergo’nun ayda 250.000 dolar kadar kaybetmiş olabileceğini söyledi.

Ukraynalı kolluk kuvvetleri yetkilileri, zaman zaman elektrik şebekesine yetkisiz erişimi olan mekanlara baskın düzenleyerek yasadışı madencilik çiftlikleri keşfediyor. Forklog, Temmuz ayının başlarında, SSU’nun Chernihiv bölgesinde 150 ASIC içeren daha küçük bir çiftliği kapattığını bildirdi.

Ukrayna, Parlamentodan geçen Sanal Varlıklar Tasarısı Tasarısıyla ilk kripto düzenlemesini geçirmek üzere. Ülkenin merkez bankası, Ukrayna grivnası destekli bir CDBC çıkarma olasılığını araştırıyor ve bu ayın başlarında gelecekteki CBDC, ödeme sistemleri için ulusal düzenlemeye dahil edildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu