HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna bakan yardımcısı, iptal edilen airdrop’u açıklayarak ülkesinin içinde bulunduğu kötü durumda kriptonun rolünü övdü

Ukrayna halkı devam eden Rus işgaline katlanırken, kripto bağışları da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden destek geliyor.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kripto para birimlerinin ülkesine yardım etmedeki rolüne övgüde bulundu.

Bay Bornyakov, 7 Mart’ta Yahoo Finance Live’da bir konuşma sırasında kripto para birimi bağışlarını ve kriptoyla ilgili diğer konuları tartıştı.

Böyle anlarda hızlı müdahale sürelerinin önemini vurgulayarak, geleneksel bankacılık sistemlerinin askeri ve insani yardım için gerekli finansmanı sağlamakta çok yavaş olduğunu savundu.

Bornyakov, Kripto’nun gerekli malzemeleri hızlı bir şekilde teslim etmek için gerekli esnekliği sağladığını söyledi. Bunu sahada gerçekleştirmek için bakanlık özel bir borsayla ortaklık kurdu ve Savunma Bakanlığını, bankacılık sistemlerini ve malları teslim eden şirketleri birbirine bağlayan bir altyapı oluşturdu.

Ayrıca, Ukrayna hükümetinin kripto bağışçıları için bir ödül şekli olarak söz verdiği başarısız airdrop hakkında yorum yaptı. Bay Bornyakov şunları açıkladı:

“Çok küçük bir miktar bağış yapan ve sadece ödüllendirilmek isteyen birçok insan vardı. Ancak bunun kâr elde etmenin ve airdrop’u bir kâr aracı olarak kullanmanın zamanı olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden reddetmeye karar verdik.”

Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı ayrıca, böylesine büyük bir görevi yerine getirmenin teknik zorluklara değinerek, bunu “neredeyse imkansız” hale getirdi. Ancak, gelecekte bir noktada bir airdrop düzenleme olasılığını da dışlamadı.

Dikkatinizi Çekebilir: SafeMoon’un Başkan Yardımcısı projeden ayrıldı

Diğerleri kriptonun rolü hakkında

Dahası, Bay Bornyakov, Twitter’da canlı bir tartışmada kripto hakkında da konuştu. Ona Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin ve Putin hükümetine açıkça meydan okumasıyla tanınan Rus grubu Pussy Riot’un bir üyesi olan Nadya Tolokonnikova katıldı.

Her ikisi de Ukraynalı bakan yardımcısına blok zincir teknolojisi ve kripto para birimleri için övgüde bulundu ve Bayan Tolokonnikova şuna olan inancını dile getirdi:

“Kripto, kamu mallarının daha iyi yaratılması ve dağıtılması için aktivizm ve siyasi değişim için harika bir araç olabilir. Gördüklerimize göre kriptonun etkinliği oldukça çılgın ve tamamen şeffaf.”

Bornyakov, Twitter profilinde ayrıca bakanlığının kripto şirketlerinin Ukrayna’da daha kolay faaliyet göstermesini sağlayacak yasal bir çerçeve geliştirdiğini yazdı.

Ukrayna hükümetinin dünyanın her yerinden on milyonlarca dolarlık kripto para bağışı aldığını ve 2 Mart itibariyle 50 milyon doları aştığını belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu