HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna, Bağışlar İçin Kripto ‘Airdrop’ Ödüllerini İptal Etti

Ukrayna, projeyle ilgili komplikasyonları takiben, Rus işgaline karşı mücadelesine bağışta bulunan kişileri yeni oluşturulan kripto varlıklarıyla ödüllendirme planını rafa kaldırdı.

Ukrayna için resmi olarak doğrulanmış Twitter hesabı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, erken aşama kripto platformları için ortak bir araç olan ve bir projeyi başlatmak için ücretsiz jetonlar sunarak kullanıcıları çekmek için ortak bir araç olan “airdrop” yayınlamayı planladığını söyledi. Ancak bir gün sonra, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov bir tweet’te ülkenin projeyi iptal etmeye karar verdiğini söyledi. Tweet, Bloomberg News tarafından bağımsız olarak doğrulanmadı.

Federov, Perşembe günü kişisel doğrulanmış Twitter hesabından yaptığı bir tweette, “Her geçen gün Ukrayna’nın saldırganlığa karşı savaşmasına yardım etmek isteyen daha fazla insan var” dedi. Ukrayna’nın yakında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için bir miktar değiştirilemez jeton damlası ilan edeceğini, ancak kripto para birimleri gibi herhangi bir değiştirilebilir jeton çıkarma planının olmadığını da sözlerine ekledi.

Projenin iptali, Ethereum cüzdanının bir takipçisinin 7 milyar yeni basılmış jeton oluşturulduğunu ve bu jetonları bireysel adreslere dağıtan işlemleri göstermesinin ardından, Ukrayna’nın perşembe günü programdan önce airdrop saatlerine başladığı yönündeki yaygın spekülasyonların ardından geldi. Kripto araştırma platformu ve haber servisi The Block’taki analistler daha sonra işlemlerin üçüncü bir tarafça sahtekarlık yapıldığını öne sürdü.

Airdroplar daha önce şirketler ve bazı hükümetler tarafından özel sektörün ötesinde kitlesel kabulü artırmak için kullanılıyordu. El Salvador geçen yıl vatandaşlarını devlet destekli Chivo cüzdanını benimsemeleri için bir teşvik olarak 30 $ Bitcoin ile ödüllendirdi. Hareket, ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesinin bir parçasıydı ve bu, tartışmalarla dolu bir süreçti.

Ukrayna hükümeti ve çeşitli hayır kurumlarına bağlı kripto adresleri Çarşamba günü itibariyle 33 milyon dolardan fazla kripto para bağışı aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu