HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna, Bağışlanan Kripto Para Birimleriyle Askeri Teçhizat Satın Aldı

Bornyakov, kripto bağışlarının yakında 100 milyon dolara ulaşmasını bekliyor. Ülke Bitcoin, Ether ile bağış alıyor.

Ukrayna Dijital Dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov‘a göre, Ukrayna, Cuma günü teslim edilen kurşun geçirmez yelekler de dahil olmak üzere, kripto para birimlerinde aldığı bağışların 15 milyon dolarını askeri malzemelere harcadı.

Bornyakov, Cuma günü Ukrayna içinde açıklanmayan bir yerden bir Zoom röportajında ​​yaptığı açıklamada, Ukrayna hükümetinin önümüzdeki iki veya üç gün içinde şimdiye kadar bağışlanan 50 milyon dolarlık kripto parayı ikiye katlamayı beklediğini söyledi. Bağışların çoğu Bitcoin ve Ether’de yapıldı.

Bornyakov, 250 kişilik bakanlığın, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından iki gün içinde ordu için yeleklerden gıda paketlerine, bandajlara ve gece görüş cihazlarına kadar her şey için Avrupa ve ABD’de tedarikçi bulmayı başardığını söyledi. Tedarikçilerin yaklaşık %40’ı kripto almaya istekli. Geri kalanı genellikle euro ve dolara dönüştürülen kripto ile ödeniyor, dedi.

Birçok şirket ve kripto startup kurucusu para bağışlamış olsa da, “bağışların çoğu insanlardan geliyor” diyen Bornyakov, hava saldırısı sirenlerinin zaman zaman bir bomba sığınağına girmesini gerektirdiğini belirtti.

Bakanlık ayrıca Tether, Polkadot ve Solana’da bağış aldığını söyledi. Ayrıca, değerli bir CryptoPunk da dahil olmak üzere yüzlerce NFT aldı.

Bakanlık iki yıl önce kuruldu ve Ukrayna’nın bilgi teknolojisi hizmetleri endüstrisini geliştirmek, ülke genelinde yüksek hızlı internet erişimi sağlamak ve tüm devlet hizmetlerini çevrimiçi hale getirmek için çalışıyordu. Bornyakov, bakanlık ekibinin çoğunun 35 yaşın altında olduğunu ve çoğunun ülke içinden veya dışından uzaktan çalıştığını söyledi. Bornyakov, bakanlığa katılmadan önce New York’taki Columbia Üniversitesi’nde kamu yönetimi okudu ve ayrıca bir reklam teknolojisi sağlayıcısı ve bir başlangıç ​​yatırım fonu da dahil olmak üzere birçok yeni girişim kurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto’nun Yeniden Canlanmak İçin Gösterdiği Çaba Takdir Edilesi

Bornyakov, bakanlığın ekibinin saldırıya uğradığı için ülkenin dijital altyapısını desteklemeye yeniden odaklandığını ve hükümetin çalışmasının kesintiye uğramadığından emin olduğunu söyledi. Kripto para bağışlarını toplamak ve kullanmak da çabalarının bir parçası.

Bornyakov, ek fon toplamak için bakanlığın şu anda iki haftadan kısa sürede hazır olabilecek ve Ukrayna savaş çabası için fon toplayacak bir NFT koleksiyonu tasarlayan iki şirketle çalıştığını söyledi. Sürümün sınırlı olup olmayacağı ve NFT’lerin nasıl görüneceği hala havada.

“Kimse askeri NFT yapmaya hazır değildi, savaş daha sekiz gün önce başladı, hala tasarım açısından bunu nasıl yapacaklarını bulmaya çalışıyorlar” dedi.

Bakanlığın, mavi bandanalı bir kişinin sigara içtiğini veya bağışlanan yüzlerce NFT’den diğerlerini yakın zamanda gösteren, bağışladığı CryptoPunk #5364’ü satma planı yok. CryptoPunk en son bir yıl önce, mevcut fiyatlarla 43.000 doların üzerinde bir değere sahip yaklaşık 16.2 Ether’e satıldı. CryptoPunks fiyatları geçen yıl önemli ölçüde arttı.

Bornyakov, “Evet, birisi bize bir CryptoPunk bağışladı, ancak satmak çok zor, bu noktada onu kullanmadık” dedi.

“Şimdilik saklayacağız. İnsanların vermeye çalıştığı her desteği takdir ediyoruz. Önemli olan insanların bilinçlenmesidir. Neler olduğunu görüyorlar ve yardım etmeye çalışıyorlar. Biraz sonra NFT’lerle çalışacağız, şu anda baş edebileceğimiz şeylere odaklanıyoruz. Onları nasıl dönüştüreceğinizi bulmak için zaman yok. Belki işler yatışınca bunu anlarız.”

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu