HaberlerKripto Para Haberleri

UK FCA, Ülkede Faaliyet Gösteren Tüm Kripto ATM’lerinin Yasa Dışı Olduğu Ve Kapatılması Gerektiği Konusunda Uyardı.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) Cuma günü yaptığı açıklamada , ülkede faaliyet gösteren tüm kripto ATM'lerinin yasa dışı olduğunu ve yasal işlemden kaçınmayı umuyorlarsa kapatılması gerektiğini söyledi.

İngiltere finans yetkilileri kripto ATM’lerinin ülke içinde faaliyet göstermesini yasakladı

Bu sipariş, Birleşik Krallık’taki tüm Bitcoin ve diğer kripto para çekme işlemlerini kapsar. Birleşik Krallık Kara Para Aklama Düzenlemeleri (MLR’ler) ve FCA’nın resmi onayının olmaması uyarınca yasadışı ilan edildiler.

“Birleşik Krallık’ta kripto varlık değişimi hizmetleri sunan Kripto ATM’leri bize kayıtlı olmalı ve Birleşik Krallık Kara Para Aklama Düzenlemelerine (MLR) uygun olmalıdır. Bize kayıtlı kripto varlık şirketlerinin hiçbiri kripto ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadı, bu da Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren herhangi birinin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve tüketicilerin bunları kullanmaması gerektiği anlamına geliyor. 11 Mart Cuma dedi.

Operatörler, ATM hizmetleri sunmak ve kara para aklama düzenlemelerine uymak için FCA’ya kayıtlı olmalıdır. 27 tam kayıtlı kripto firmasının hiçbiri ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadığından, Birleşik Krallık’taki herhangi bir kripto ATM’si yasadışı olarak çalışıyor. Coin ATM Radar verilerine göre, Birleşik Krallık’ta 81 bitcoin ATM/veznedar var.

Dikkatinizi Çekebilir: Popüler Analist Bitcoin (BTC) Boğa Döngüsünü Açıklıyor

Duyuruya göre, Birleşik Krallık Üst Mahkemesi kısa süre önce kripto ATM operatörü Gidiplus tarafından ticarete devam etmek için yapılan temyiz başvurusunu “GIdiplus’ın işini geniş çapta uyumlu bir şekilde nasıl üstleneceğine dair kanıt eksikliğini” gerekçe göstererek reddetmeye karar verdi. Bu arada mahkeme, operatörün MLR’ler kapsamındaki kayıt başvurusunu reddettiği için FCA’ya yaptığı itirazı halen görüşüyor.

UK FCA, Ülkede Faaliyet Gösteren Tüm Kripto ATM'lerinin Yasa Dışı Olduğu Ve Kapatılması Gerektiği Konusunda Uyardı.
UK FCA, Ülkede Faaliyet Gösteren Tüm Kripto ATM’lerinin Yasa Dışı Olduğu Ve Kapatılması Gerektiği Konusunda Uyardı.

Coin ATM Radar verilerine göre, İngiltere’de, özellikle süpermarketler ve marketlerde bulunan 81 işleyen kripto para ATM’si. Bu kuruluşların kendileri de kripto para makinelerinin çalışmasını durdurmaları için uyarılar aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu