Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Üç Yıllık Yasağın Sonunda Laos Hükümeti, Kripto Ticaretine ve Madenciliğine İzin veriyor

Güneydoğu Asya hükümeti 2018’de kripto para birimini yasaklamıştı ve bu yılın Ağustos ayında tutumunu tekrarlamıştı. Ancak, bir pilot programın parçası olarak Laos, kripto para yasalarını geliştirmeye çalışıyor.

Nitekim, altı işletmenin ülkede Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ) ve Litecoin ( LTC ) gibi kripto para birimlerinin madenciliğini ve satışını test etmesine izin verilirken, ilgili bakanlıklar kullanımını kontrol eden yasalar hazırlıyor.

ilgili içerik : ICO Nedir ?

Yönetmelikler üzerinde birlikte çalışan bakanlıklar

Laos Bankası (BOL) ve Electricite du Laos, teknoloji ve iletişim bakanlığının öncülük ettiği kripto para birimi kullanım düzenlemelerini geliştirmek için çeşitli bakanlıklarla birlikte çalışıyor.

Çalışma ve istişareden elde edilen bulguların 16 ve 17 Eylül’de yapılacak olan Başbakanlar Toplantısı’nda ele alınması bekleniyor.

Aslında, Bank of Laos, gerçek para rezervlerine bağlı olmadıkları için, düzenlemeye tabi olmayan kripto para birimlerinin kullanımına karşı kamuoyunu yalnızca geçen ay uyarmıştı.

ilgili içerik : Kripto Para Birimleri, Teksas’tada Yasal bir statü kazanıyor

Çin’in madencilik kısıtlamalarından yararlanan Laos

Ancak, görünüşe göre Asya ülkeleri ve Latin Amerika’daki diğer ülkeler, Çin hükümetinin baskısını takiben Çin’den gelen madencilik göçünden yararlanıyor.

Baskıdan önce ucuz hidroelektrik gücü, Çin’in dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği olmasına yardımcı oldu. Laos, Mekong Nehri üzerinde yüzlerce hidroelektrik barajı geliştirerek “Güneydoğu Asya’nın Pili” olmayı umuyor.

ilgili içerik : İran, Bitcoin Madencilik Yasağını Kaldırıyor

Yetkililer insanları dijital para birimleriyle ticarete karşı uyarmış olsa da, birçok kişi bunu yapmaya devam ediyor ve deneme programının tam yasallaştırmanın temelini oluşturacağına inanıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Daha Fazla Ekonomi Haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu